ملک ,خرید ملک , خرید مسکن , آپارتمان , خرید آپارتمان , خرید ملک در تهران , قیمت آپارتمان سال 95 تهران 09361014411
قیمت آپارتمان سال 95 تهران ، ملک ,خرید ملک , خرید مسکن , آپارتمان , خرید آپارتمان , خرید ملک در تهران ,فروش واحد تجاری در خیابان آزادی , بورس واحد های تجاری مخصوص لوازم پیشرفته پزشکی , دندانپزشکی , مغازه فروش وسایل دندانپزشکی , واحد تجاری اداری وسایل پزشکی و دندانپزشکی , پاساژ تخصصی وسایل پزشکی و دندانپزشکی ، خرید و فروش آپارتمان های اداری در تهران ، بورس تخصصی صنایع پزشکی دندانپزشکی علوم آزمایشگاهی و داروسازی , شرکتهای مواد اولیه , تولید کننده وبازرگانی در رشته های دندانپزشکی ,تجهیزات پزشکی , تجهیزات علوم آزمایشگاهی , داروسازی و زیست فناوری ،آپارتمان اذاری, apartment ,آپارتمان , فروش آپارتمان , خرید آپارتمان , شمال , شمال تهران , فرشته , خیابان فرشته , آپارتمان خیابان آقا بزرگی , خرید آپارتمان در خیابان فرشته تهران , فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران , شمال شهر , تجریش , میدان تجریش ,الهیه , خیابان ولیعصر , خیابان ولیعصر تهران , پارک وی , بلاتر از چهار راه پارک وی , خیابان مقدس اردبیلی , ولنجک , خیابان ولنجک , خیابان آقا بزرگی , خیابان کامران , اداری , آپارتمان سند اداری , قیمت , قیمت آپارتمان

 سود در ساختمان سازی : ساخت خانه متري چند؟  : 22 شهریور 1394 - سود بازار ساخت و ساز"مسکن" در دوره رکود - ۱۵ آذر ۱۳۹۳

 


ساخت خانه متری چند؟

مسکن و حوزه‌های مرتبط با آن همواره برای مردم ایران از اهمیت و حساسیت خاصی برخوردار بوده است. از منظر اقتصادی نیز حوزه ساختمان و سرمایه‌گذاری همواره به عنوان یکی از حوزه‌های جذاب میان سرمایه‌گذاران و صاحبان نقدینگی در ایران مطرح است به گونه‌ای که در مقاطع زمانی مختلف و به فراخور تحولاتی که در سیاست‌های پولی یا بازارهای موازی اتفاق می‌افتد. خوره مسکن با حضور سترده یا خروج سرمایه‌گذاران مواجه می‌شود.
بازدهی چشمگیر سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت‌وساز مسکن گاه چنان اغواکننده و جذاب شده که عموم مردم نسبت به حضور در این بازار و آزمودن بخت خود در آن ترغیب می‌شود. در چنین دوره‌هایی معمولاً حوزه ساخت‌وساز مسکن شاهد حضور سرمایه‌داران و سازندگانی است که بدون کمترین تجربه‌ای در این رابطه و تنها با امید کسب سود وارد این حوزه شده‌اند.
بسیاری از مالکان املاک قدیمی که در عرف بازار مسکن از آن‌ها تعبیر املاک کلنگی می‌شود،وسوسه می‌شوند که به اشکال مختلف اعم از سرمایه‌گذاری مستقیم، مشارکت در ساخت و … واحد مسکونی قدیمی خود را به تعداد بیشتری از واحدهای نوساز تبدیل و از این محل سود کسب کنند. البته در سال‌های اخیر بسیاری از سازندگان از افزایش هزینه‌ها شکایت داشته و معتقدند ساخت‌وساز به دلیل گرانی و رکود سنگین مسکن به‌هیچ‌عنوان بازدهی گذشته را ندارد.
اما واقعاً چنین است؟ ساخت خانه چه هزینه‌ای را از کل هزینه تمام‌شده مسکن به خود اختصاص می‌دهد؟ آیا هزینه‌های ساخت در شهرهای مختلف فرق می‌کند؟ در نقاط مختلف تهران چطور؟
 
 

هزینه ساخت در شمال شهر تهران متری یک تا 3 میلیون تومان

 
آرمان عرب زاده مباشر و کارشناس املاک در محدوده هفت‌تیر با بیان این مطلب که قیمت ساخت‌وساز در ایران رابطه مستقیمی با قیمت زمین و هزینه ساخت دارد به دنیای اقتصاد گفت: قیمت ساخت هر مترمربع بنا به‌طور متوسط در نقاط مرکزی شهر تهران 800 تا 950 هزار تومان ف شمال شهر یک تا 3 میلیون توان و جنوب شهر 500 تا 600 هزار تومان (بدون هزینه جواز) است. وی درباره‌ی محدوده قیمت ساخت‌وساز در شهرستان‌ها برابر با هزینه ساخت‌وساز در جنوب شهر تهران است.
عرب زاده درباره‌ی هزینه ساخت‌وساز در محدوده میدان هفت‌تیر گفت: در محدوده هفت‌تیر، قیمت هر مترمربع از یک واحد مسکونی نوساز با مصالح در یک حدود 6 میلیون و 700 هزار تومان است.که از این مقدار 5/3 میلیون تومان هزینه ساخت‌وساز، قیمت زمین و موارد جانبی آن ون حدود 3 میلیون و 200 هزار تومان سود ناخالص یک سازنده در هر مترمربع است. وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت زمین در محدوده هفت‌تیر حدود 9 میلیون تومان است. اگر سازنده‌ای در رونق زمین 310 مترمربعی را به قیمت حدود 3 میلیارد تومان خریداری کرده و به فرض مثال از این متراژ، 5 واحد 200 متری که هر مترمربع آن برای سازنده حدود یک میلیون و 400 هزار تومان با اخذ مجوز نوبتم را بسازد و ازآنجاکه هر مترمربع یک واحد نوساز در این محدوده 6میلیون و 700 هزار تومان است می‌تواند سود خوبی کسب کند.
این مباشر املاک با بیان این مطلب که بیشتر سازنده‌ها اگر بدهکار نباشد تا سود 60درصد کسب نکنند واحدهای موردنظر خود را نمی‌فروشد گفت : البته در شرایط رکود بازار آن‌ها مجبور به بازنگری در سود خود نیز هستند. وی درباره دلیل هزینه بالای ساخت در ایران گفت: متأسفانه در ساخت‌وسازهای ما جای خالی مدیریت پروژه بسیار مشهود است و یک برنامه مدیریتی اصولی می‌تواند هزینه‌های ساخت را تا 40درصد کاهش دهد.

هزینه سفت‌کاری در تهران 15 درصد بیشتر از شهرستان‌ها

محمدخانی کارشناس و سازنده مسکن با بیان این مطلب که سود ساخت‌وساز در چند سال اخیر به‌شدت کاهش‌یافته گفت: در حال حاضر تمام هزینه‌های ساخت چند برابر شده است در حال حاضر در یک کارگاه ساختمانی دستمزد کارگر ساده روزانه بین 50تا60 هزار تومان،آرماتوربند بین 80تا90هزار تومان، قالب‌بند بین 100تا120هزار تومان و بنا بین 110 تا130 هزار تومان است که این رقم‌ها می‌تواند در شرایط مختلف کاری هزار تومان است که این رقم‌ها می‌تواند در شرایط مختلف کاری و مهارت‌های فنی کارگران تغییر کند .نرخ دستمزد در کنار دیگر هزینه‌های یک کارگر ساده در نهایت 30تا35 درصد از نرخ نهایی هر مترمربع ساختمان را به خود اختصاص می‌دهد و تأثیر زیادی بر نرخ نهایی یک دستگاه آپارتمان دارد. وی ادامه داد: هزینه‌های سفت‌کاری در شهرستان‌ها شامل ساخت هر مترمربع سقف و ستون 260تا280هزار تومان، هر متر تیغه چینی و گچ و خاک با مصالح، 50هزارتومان و هر متر شیب بندی با مصالح 11هزارتومان است.هزینه این موارد در تهران 15 تا 20درصد بیشتر از موارد ذکر شده است. وی درباره‌ی محدوده قیمت نازک‌کاری گفت: به دلیل استفاده از متریال های مختلف قیمت‌های این بخش متفاوت است.

رشد هزینه احداث فونداسیون

علی گراوندی معتقد است قیمت قالب‌بندی در چند سال گذشته رشد زیادی داشته است و در حال حاضر قیمت هر مترمربع قالب‌بندی در فونداسیون 20تا30هزار تومان، در ستون 40هزار تومان در دیوار برشی، بسته به ارتفاع موردنظر از 40هزار تومان به بالا و قالب‌بندی زیر سقف 50هزار تومان است. این سازنده گفت: دستمزد آرماتوربندی به ازای هر کیلو تا قطر 16 حدود 350تومان،16تا22 حدود 300هزار تومان و 22 به بالا حدود 250هزار تومان است.اجرای هر متر تیرچه، بلوک کامل از 37هزار تومان به بالا است.

هزینه‌ها عمدتاً افزایش یافته است

 
اما سایر هزینه‌های احداث یک واحد مسکونی چیست؟هزینه‌هایی که مستقیماً به ساخت مربوط نمی‌شوند اما قیمت تمام‌شده ساخت را افزایش می‌دهند.حمیدرضا افتخاری فرد- مدیرعامل سایت همیار ناظر با بیان این مطلب که بیش‌ترین قیمت ساخت‌وساز مربوط به هزینه‌های جانبی دستگاه‌های خدمت رسان است گفت : در حال حاضر هزینه دریافت هر مترمربع پروانه ساختمانی 240هزار تومان،شناسنامه فنی ملکی 1200تومان،هزینه طراحی و نظارت 34هزار تومان،هزینه کنترل و نظارت هزار و600تومان ،هزینه بیمه اجباری کارگران ساختمان 18 هزار تومان و هزینه تفکیک اعیانی پرداختی شهرداری 3هزار و500تومان برای هر مترمربع است،هزینه تفکیک پرداختی به سازمان نظام مهندسی مترمربعی هزار و500تومان، هزینه‌های مجری 35هزار تومان، بیمه تضمین کیفیت 3هزار و 700تومان،شهرداری(پسماند،نوسازی،انتقال) 2هزار400تومان،حق‌الزحمه مشاور و کدرهگیری 6درصد ارزش افزوده،شهرداری (آتش‌نشانی،خدمات شهری)500تومان، حق انشعاب آب و فاضلاب و نیرو رسانی 7هزار 500تومان، حق انشعاب برق،نیرو رسانی،خدمات نظام مهندسی 14هزار و 500تومان،حق انشعاب گاز و خدمات نظام مهندسی 2هزار تومان است،گمانه‌زنی و ژئوتکنیک، نظام مهندسی 3هزار تومان، ثبت اسناد و املاک، تفکیک و افراز 600تومان،دفتر اسناد رسمی هزار و 600 تومان و بیمه مسئولیت مدنی نیز 3 هزار و 500 تومان است ب گفته این فعال ساخت‌وساز،اگر این ارقام را با هزینه‌های اصلی ساخت ساختمان جمع ببندیم به رقمی بیشتر از 700هزار تومان خواهیم رسید که البته این رقم کف هزینه‌ها است وی برخلاف برخی فعالان بیش فروش ساختمان معتقد است همه چیز گران شده و به نظر بنده دیگر هیچ سازنده‌ای دیگر به سود بالای 30درصد فکر نمی‌کند.جدول هزینه‌های ساخت یک واحد مسکونی

قیمت ملک

حداقل و حداکثر هزینه ساخت مسکن


محمدمهدی مافی عضو سابق هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران با بیان اینکه هزینه ساخت در هر مترمربع به قیمت تمام‌شده مسکن یا همان قیمت روز فروش واحدهای مسکونی در نقاط مختلف شهر تهران عدد ثابتی نیست، بلکه یک منحنی صعودی از مناطق جنوبی شهر تا نقاط شمالی است. گفت: بدون احتساب قیمت زمین،حداقل و حداکثر هزینه ساخت مسکن در تهران مترمربعی 700هزار تا 3میلیون تومان برآورد می‌شود هزینه سنگین خرید زمین برای ساخت‌وساز در نیمه شمالی پایتخت،قیمت تمام‌شده آپارتمان برای انبوه‌سازان را بعضاً تا مترمربعی 10 میلیون تومان،افزایش داده است.
محمدمهدی مافی گفت: هم اکنون برای سه نوع فعالیت ملکی در تهران،سه دسته مناطق مخصوص وجود دارد طوری که گروهی از مناطق برای خرید مصرفی آپارتمان،گروهی دیگر برای خرید زمین جهت ساخت‌وساز و گروه سوم برای اجاره‌نشینی مناسب است.
مافی ادامه داد: بهترین فعالیت ملکی در 10 منطقه فرسوده تهران،خرید زمین برای ساخت‌وساز است. اما در مقابل سیگنال غلط این 10 منطقه به خریداران مسکن،4منطقه در تهران وجود دارد که حرید مصرفی آپارتمان در آن‌ها صرفه اقتصادی به همراه دارد.
عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این که در نقاط ارزان‌قیمت شهر هزینه ساخت‌وساز نقش اول را برای تعیین قیمت ساختمان بازی می‌کند عنوان کرد: در مناطق شمالی و گران‌قیمت شهر می‌توان گفت حدود 80درصد قیمت ساختمان را ارزش زمین آن تعیین می‌کند.
به گفته او،رابطه هزینه ساخت در هر متر به قیمت روز مسکن به این شکل است که در منطقه‌ای از شهر که قیمت هر مترمربع روز آن حدود یک میلیون تومان تعیین می‌شود هزینه ساخت برای هر مترمربع از این ساختمان به حدود 500تا600هزار تومان می‌رسد.
او ادامه داد: در مناطقی از شهر که قیمت تمام‌شده پایین تر است بخش زیادی از آن را هزینه ساخت در بر می‌گیرد و ممکن است تا 60درصد از قیمت روز ساختمان را تشکیل دهد. اما در مناطقی از شهر که قیمت روز بالاتر می رود هزینه ساخت ممکن است تنها 20درصد از آن را در بر گیرد.
عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این که سقف تعیین‌شده برای واحدهای نوساز چندان مشخص نیست ادامه داد: بر اساس شرایط هر واحد و محله،این قیمت‌ها می‌تواند تفاوت زیادی داشته باشد، اما در بخش متوسط شهر، این نرخ‌ها تا حداکثر 4میلیون و 500هزار تومان تعیین می‌شود ه بسیار بالاتر از قدرت خرید متقاضیان این قشر است.

برخی سازنده‌ها سود بسیار بالا می‌خواهند

محمدرضا سرحدی،کارشناس مسکن با بیان این مطلب که برخی از سازنده‌ها توقع زیادی از سود دارند و به سودهای کمتر از 100درصد راضی نیستند به دنیای اقتصاد گفت: در بیشتر کشورهای پیشرفته،حداکثر سود در پر سودترین صنایع تولیدی کمتر از 50 درصد است. وی درباره دلیل گرانی هزینه‌های ساخت در ایران گفت: تجمل‌گرایی،استفاده از مصالح و شیرآلات خارجی و اجرای نمای زمخت و پرهزینه باعث گران تر شدن ساخت‌وسازهای ما شده است.

مقصر اصلی هزینه بالای ساخت


به نظر می‌رسد در کنار این مسائل،مسبب اصلی گرانی ساخت‌وساز در کشور،قیمت زمین است در چند سال اخیر قیمت زمین بسیار رشد داشته و اگر هزینه ساخت‌وساز یک 100متری را در جوادیه و نیاوران محاسبه کنیم می‌بینیم قیمت زمین بخش عمده تفاوت قیمت هزینه ساخت این دو منطقه است. شاید بهترین راهکار مبارزه با گرانی ساخت‌وساز، کاهش قیمت زمین و افزایش رقابت در تولید ساخت‌وساز باشد و لازم است،مسئولین با ارائه تسهیلات خوب یعنی دریافت وام با سود کمتر به سازندگان آن‌ها را تشویق به ساخت‌وساز کنند.

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد

آپارتمان


۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۲
۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۲
شناسه خبر : ۹۵۸۱۷
 

تراز: نتايج دو گزارش رسمی از تحولات سال گذشته در بازارهای «ساخت‌وساز» و «معاملات مسكن»، نشان می‌دهد برخلاف تصور سنتی و اشتباهی كه «آپارتمان‌سازی هنگام ركود مسكن را زیان‌ده توصیف می‌كند»، پارسال بسازوبفروش‌ها در تهران سود كسب كردند.

به گزارش تراز به نقل از دنیای‌ اقتصاد، داده‌های دو دسته اطلاعات رسمی از تحولات سال گذشته در بازارهای «ساخت‌وساز» و «معاملات مسكن»، نشان می‌دهد برخلاف تصور سنتی و اشتباهی كه «آپارتمان‌سازی هنگام ركود مسكن را زیان‌ده توصیف می‌كند»، پارسال بسازوبفروش‌ها در تهران به‌طور متوسط ۴۲ درصد سود كسب كردند.

آمار رسمی قیمت‌های «تمام‌شده» و «فروش» آپارتمان
 
اولین سری از اطلاعاتی كه با استناد به آن، سود و زیان فعالیت‌های ساختمانی در حوزه مسكونی‌سازی قابل محاسبه می‌شود، داده‌‌های بانك‌مركزی است.
 

«بانك‌مركزی» در گزارشی كه از جزئیات فعالیت‌های ساختمانی بخش خصوصی در سال۹۲ منتشر كرده، ارقام ریالی مربوط به عناصر «قیمت تمام‌شده» مسكن در شهر تهران، شامل «هزینه ساخت» و «قیمت زمین» را به‌صورت نرخ‌های میانگین اعلام كرده است.در این گزارش رسمی، مشخص شده در یك‌سال۹۲، هزینه ساخت و تكمیل آن دسته از ساختمان‌های مسكونی كه كار احداث آنها در سال۹۲ به اتمام رسیده، مترمربعی ۶۳۵هزار تومان بوده است؛ همچنین زمین این ساختمان‌ها نیز مترمربعی پنج میلیون و ۴۴۰ هزار تومان قیمت داشته است.  با توجه به میانگین «تراكم‌ساختمانی» و «سطح اشغال زمین» كه شهرداری تهران برای پروانه‌های ساختمانی مسكونی در نظر می‌گیرد، به‌طور متوسط در ۶۰درصد مساحت یك زمین مسكونی، تعداد ۶ تا ۱۰ واحدمسكونی در ۴ تا ۵ طبقه احداث می‌شود كه با احتساب فضای مشاعات، سطوح ساخته‌نشده زمین و متراژ آپارتمان‌ها، معمولا سهم زمین در قیمت تمام‌شده مسكن معادل «۰/۴ قیمت هر مترمربع زمین» محاسبه می‌شود.به این ترتیب، با احتساب «هزینه ساخت» متری ۶۳۵ هزار تومانی و سهم ۲ میلیون و ۱۷۶هزار تومانی «قیمت زمین» در هر مترمربع بنای مسكونی، مشخص می‌شود در سال ۹۲ «قیمت تمام‌شده» ساخت مسكن برای بسازوبفروش‌های شهر تهران مترمربعی معادل ۲ میلیون و ۸۱۱ هزار تومان بوده است.
دومین سری اطلاعات رسمی كه مربوط به بازار معاملات مسكن است و از سامانه رهگیری توسط معاونت مسكن وزارت راه‌وشهرسازی استخراج و منتشر می‌شود، حاكی است آپارتمان‌هایی كه در سال۹۲ در شهر تهران خرید و فروش شدند، به‌طور متوسط مترمربعی ۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شدند.
پارسال میانگین قیمت مسكن در تهران با حدود ۳۰درصد افزایش، به مترمربعی ۴ میلیون تومان رسید.قیمت‌های تمام‌شده و فروش آپارتمان‌های مسكونی در شهر تهران برای سال ۹۲ نشان می‌دهد آن دسته از بسازوبفروش‌هایی كه در سال گذشته موفق شدند بعد از تكمیل ساختمان‌های در حال احداث، واحدهای نوساز خود را در بازار عرضه كنند و بفروشند، به‌طور متوسط ۴۲درصد سود عایدشان شده است. این میزان سود سازنده‌های مسكن در سال۹۲ در مقایسه با تورم میانگین ۱۲ماه پارسال كه ۳۴/۷ درصد گزارش شده، از آن جهت رقم فوق‌العاده قابل قبولی می‌تواند باشد كه سال گذشته بازار مسكن یك «ركود نیمه‌سنگین» را تجربه كرد.
پارسال در بازار مسكن تهران، حجم خرید و فروش واحد مسكونی ۴۴ درصد كاهش یافت و حجم ساخت‌‌وساز نیز ۵ درصد نسبت به سال قبل افت كرد؛ در سال ۹۲ همچنین میزان سرمایه‌گذاری سازنده‌ها برای ساخت‌وسازهای مسكونی جدید هم با كاهش مواجه شد و حجم ریالی آن ۲۳ درصد نسبت به سال ۹۱ نزول كرد. مجموعه این سه شاخص منفی در بازار‌های معاملات مسكن و ساخت‌وساز سال ۹۲، پارسال را سال ركودی معرفی می‌كند.
اما در همین ركود، متوسط سود حاصل از دو نوع فعالیت توام با «ساخت و فروش آپارتمان» برای عوامل بازار، به مراتب بیشتر از هزینه‌ها و حتی تورم عمومی بوده است. این در حالی است كه مطابق عارضه‌یابی‌هایی كه كارشناسان اقتصاد مسكن بارها درباره علت تعمیق دوره ركود و جهش قیمتی دوره رونق انجام داده‌اند، مشخص شده، سازنده‌ها و سرمایه‌گذاران ساختمانی با تصوری كه از زیان‌های جبران‌ناپذیر زمان ركود دارند، با تصمیم جمعی، در این دوره از بازار ساخت و عرضه مسكن خارج می‌شوند و شروع پروژه‌های جدید را به اواسط دوره رونق موكول می‌كنند!

هر چند مطابق بررسی‌ها سود دوره رونق مسكن با فاصله زیادی، بیشتر از سود ركود است اما مطابق توصیه كارشناسان، چنانچه سرمایه‌گذاران ساختمانی، تابع ساخت‌وساز را از دوره‌های ركود و رونق خارج كنند و تیراژ آپارتمان‌سازی را به جای تنظیم با هیجانات این دوره‌ها، براساس سایر فاكتورهای اقتصادی از جمله نیاز موجود در بازار هماهنگ كنند، در این صورت نه‌تنها سود دوره ركود در این بازار، از رقم كنونی بیشتر می‌شود بلكه طول زمانی رونق نیز تحت‌تاثیر جلوگیری از جهش قیمت، افزایش پیدا می‌كند.

پیش‌تر، تحقیقی توسط دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه‌وشهرسازی انجام شده بود كه نشان می‌داد ساخت‌وساز طبق آمارها در زمان ركود متناسب با افت معاملات و كاهش قیمت، كاهش پیدا می‌كند و حتی تكمیل ساختمان‌هایی كه زمان زیادی تا آماده‌شدن آنها برای فروش نیاز نیست، نیز به تاخیر می‌افتد. این اقدام بسازوبفروش‌ها باعث می‌شود حجم عرضه مسكن در زمان رونق كه میل به انجام معاملات بیشتر می‌شود، كاهش یابد و در نتیجه، دامنه افزایش قیمت در این دوره، به‌خاطر شكاف عرضه و تقاضا، حالت جهشی به خود بگیرد.
یكی از آفات جهش قیمت كه مستقیم به سرمایه‌گذاران سرایت می‌كند، تعمیق طول دوره ركود است.  در مقابل این رفتار اشتباه سازنده‌ها، كارشناسان توصیه می‌كنند، حجم ساخت‌وساز به‌خصوص در دوره ركود، با شیب ملایم تداوم داشته باشد تا در زمان احیای قدرت خرید، امكان عرضه و فروش به‌وجود بیاید.

سود ۱۰۲ درصدی در زمان رونقتحت‌تاثیر نوسانات غیرطبیعی ساخت‌وسازهای مسكونی در دوره‌های ركود و رونق، سود این بازار در سال۹۱ كه سال رونق مسكن به حساب می‌آمد، معادل ۱۰۲ درصد بوده است. در سال۹۱، متوسط قیمت مسكن در تهران با ۵۰ درصد افزایش به مترمربعی ۳ میلیون تومان رسید. در این سال، طبق گزارش بانك‌مركزی، قیمت تمام‌شده مسكن شامل هزینه ساخت و قیمت زمین نیز مترمربعی یك میلیون و ۴۸۵ هزار تومان بوده است كه به این ترتیب، حدود دو برابر آنچه بسازوبفروش‌ها، برای ساخت آپارتمان‌ها هزینه كرده‌اند، در زمان فروش واحدهای خود سود به‌دست آورده‌اند.كارشناسان در این باره می‌گویند: چنانچه سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی در سال‌های رونق و ركود مسكن، به‌صورت طبیعی توزیع شود، فاصله سود ۱۰۰ درصدی ساخت‌وفروش در زمان رونق تا سود ۴۰ درصدی زمان ركود نیز تعدیل خواهد شد.

سود كشوری ساخت‌وسازسال گذشته در سایر شهرهای كشور، سود فعالیت‌های ساختمانی به مراتب بیشتر از تهران بود. علت آن هم به تاخیر در انتقال ركود مسكن از تهران به سایر شهرها برمی‌گردد.همان‌طور كه پیش‌تر، «دنیای‌اقتصاد» در گزارشی تحت عنوان «رده‌بندی ۳۱ شهر با تورم مسكن»، نرخ رشد قیمت مسكن سایر شهرها در سال۹۲ را بیشتر از تهران اعلام كرده بود، هم‌اكنون نیز گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد، بسازوبفروش‌ها در سال ۹۲ با توجه به هزینه‌های ساخت، قیمت زمین و قیمت فروش آپارتمان، ۹۵ درصد سود كردند.در سال ۹۲، هزینه ساخت هر مترمربع بنای مسكونی در آستانه تكمیل در كل كشور مترمربعی ۵۱۹ هزار تومان برآورد شده است.همچنین قیمت زمین این بناها نیز مترمربعی یك میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده كه با احتساب ۰/۴ این قیمت در هزینه كل بنای مسكونی، مشخص می‌شود قیمت تمام‌شده مسكن در كل كشور در سال گذشته مترمربعی یك‌میلیون و ۲۷۹ هزار تومان بوده است. این در حالی است كه متوسط قیمت فروش واحدهای مسكونی در كل كشور در سال گذشته مترمربعی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. بنابراین سازنده‌ها در این بازار كشوری، ۹۵ درصد سود كسب كردند.انتظار می‌رود، سود سازنده‌های مسكن در سایر شهرها، امسال در مقایسه با سال قبل، كمتر شود.در سال ۹۲ رقمی معادل ۷۵ هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان در کل ساخت‌وسازهای مسکونی و غیرمسکونی کل کشور سرمایه‌گذاری شد که ۲۳ درصد نسبت به سال ۹۱ افزایش داشت. از بین سه نوع سرمایه‌گذاری ساختمانی، بیشترین رقم صرف احداث ساختمان‌های «نیمه‌تمام» شده که معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده و کمترین رقم نیز برای «تکمیل» ساختمان‌ها سرمایه‌گذاری شد که بالغ بر ۱۶/۶ هزار میلیارد تومان بود. برای احداث ساختمان‌های «جدید» یا همان «شروع شده» نیز حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد.


خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

خانه‌های زیر 40متر و بالای 20 سال ساخت؛

ویترینی از خانه‌های قدیمی تهران+جدول قیمت

در میان واحدهای زیر 40 متر و بالای 20 سال ساخت که در تهران آگهی شده‌اند، ارزان‌ترین واحدی 23متری در محله سراج و گران‌ترین واحدی 40متری در محله گیشاست که به ترتیب با قیمت 60 و 350 میلیون تومان آگهی شده‌اند.

در تمام زمان‌ها، افراد با فاصله‌های طبقاتی وجود داشته‌اند، از این رو همیشه در مقابل کسانی که خانه‌های بزرگ و لوکس داشته‌اند، افرادی هم بودند که به دنبال کوچک‌ترین و قدیمی‌ترین خانه برای اجاره کردن می‌گشتند تا مبلغ کم‌تری پرداخت کنند.

بسیاری از افراد هم که علاقه‌ای به اجاره‌نشینی ندارند و همچنین پول چندانی هم برای خرید خانه‌ای نوساز و شیک ندارند، به دنبال خانه‌های قدیمی و کوچک که قیمتش مناسب باشد می‌گردند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، واحدهایی با متراژهای زیر 40 متر و سن‌بنای بالای 20 سال در شهر تهران وجود دارند که قیمت‌شان ارزان‌تر از سایر آپارتمان‌های نوساز است.

یکی از این واحدها، واحدی 23متری در محله سراج است که 20 سال از ساخت آن می‌گذرد، این واحد که در طبقه زیرهمکف واقع شده با قیمت 60 میلیون تومان آگهی شده است.

همچنین واحدی 25 سال ساخت و 40متری در محله گیشا با قیمت 350 میلیون تومان وجود دارد که قیمت هر متر مربع از آن هشت میلیون و 750 هزار تومان است.

برخی از واحدهای قدیمی و کوچک آگهی‌شده در تهران

محله

متراژ

سن‌بنا

طبقه

قیمت واحد(تومان)

قیمت کل(تومان)

سراج

23

20

زیرهمکف

2,608,000

60,000,000

ستارخان

30

22

زیرهمکف

5,330,00

160,000,000

مینی‌سیتی

31

20

1

5,500,000

170,500,000

عارف

34

20

3

2,000,000

68,000,000

مجیدیه جنوبی

35

30

4

2,771,000

97,000,000

نارمک

37

25

1

3,100,000

114,700,000

خ دماوند

37

20

3

2,450,000

90,000,000

تهران‌نو

40

23

زیرهمکف

2,100,000

84,000,000

گیشا

40

25

همکف

8,750,000

350,000,000

نیاوران

40

20

2

6,750,000

270,000,000

خ امام‌خمینی

40

20

4

2,625,000

105,000,000

مالک‌اشتر

40

20

3

2,200,000

88,000,000

بزرگراه محلاتی

40

20

زیرهمکف

2,125,000

85,000,000

ارسال به توییتر
 

کلید واژه ها

 مسکن  قیمت مسکن

اخبار مرتبط

 
 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

 

وقتی آپارتمان‌های زیر 100 میلیون نایاب می‌شود؛

وضعیت‌بازارمسکن در آینده چگونه خواهدبود؟

http://www.eghtesadonline.com/PooyaSoftPublisher/Storage/Images/20151204160600cb-%d9%85%d8%b3%da%a9%d9%8612.jpg
در حالی بازار مسکن در رکودی عمیق به سر می‌برد و خرید و فروش و معاملات به حداقل رسیده، اما همچنان قیمت‌های بالا در بازار حکمرانی می‌کند.

این روزها یکی از مسایلی که ذهن بسیاری از مردم و کسانی که تصمیم به خرید و یا تعویض خانه خود را دارند را به خود مشغول کرده، آینده بازار مسکن است؛ تا جایی که بارها این سوال شنیده می‌شود که وضعیت بازار مسکن و قیمت آن در ماه‌های آینده چگونه خواهد بود؟

این در شرایطی که بازار مسکن در رکودی عمیق به سر می‌برد و خرید و فروش و معاملات به حداقل رسیده است. در این فضا، بسیاری از مردم انتظار دارند که به‌دنبال رکودی که در بازار ایجاد شده، قیمت‌ها نیز روند نزولی به خود گیرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، اگرچه روند قیمت‌ها در بازار در چند ماه اخیر، از افت نسبی قیمت‌ها حکایت دارد، اما سری به فایل‌های خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد که همچنان قیمت‌های بالا در بازار حکمرانی می‌کند و به سختی می‌توان خانه‌ای با قیمت کمتر از مترمربعی 2 میلیون تومان خریداری کرد.

بررسی وضعیت معاملات آپارتمان‌های زیر 50 متری در مناطق مختلف تهران حاکی از آن است که خانه‌های زیر 100 میلیون تومان در بازار بسیار کم است. گزارش‌های میدانی خبرنگار ما نشان می‌دهد در بزرگراه محلاتی طبقه زیرزمین یک آپارتمان 48 متری هر مترمربع یک میلیون و 800 هزار تومان برای فروش گذاشته شده که در مجموع این واحد خانه 85 میلیون تومان قیمت دارد.

در منطقه سبلان شمالی نیز یک واحد آپارتمان 49 متری در طبقه اول هر مترمربع 3 میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد. این واحد مسکونی 161 میلیون و 700 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

طبقه اول آپارتمانی 45 متری در میدان امام‌حسین، خیابان هفده شهریور شمالی نیز هر مترمربع 3 میلیون تومان از سوی فروشندگان اعلام شده است. قیمت این واحد، 135 میلیون تومان است.

اما در یافت‌آباد، شهرک ولیعصر یک واحد آپارتمان 50 متری، 110 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. قیمت هر مترمربع این آپارتمان 2 میلیون و 200 هزار تومان است.

قیمت یک واحد آپارتمان 39 متری در خیابان شریعتی نرسیده به مطهری نیز هر مترمربع 5 میلیون و 650 تومان از سوی فروشنده اعلام شد. قیمت نهایی این آپارتمان 220 میلیون تومان است.

در خیابان سوم نیروهوایی نیز یک واحد آپارتمان 47 متری در طبقه سوم هر مترمربع 5 میلیون تومان قیمت دارد. این واحد خانه با قیمت 235 میلیون تومان به فروش می‌رود.

در خیابان اشرفی‌اصفهانی، خیابان باهنر نیز یک واحد آپارتمان 44 متری در طبقه چهارم با قیمت هر مترمربع 6 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است که در نهایت 264 تومان برای خرید این واحد خانه باید هزینه کرد.

در خیابان ولیعصر، پل امیربهادر نیز طبقه سوم یک واحد آپارتمان 50 متری هر مترمربع 2 میلیون و 600 هزار تومان قیمت دارد. قیمت نهایی این واحد آپارتمان 130 میلیون تومان اعلام شده است.

یک واحد آپارتمان 40 متری نیز در منطقه نیاوران، کاشانک هر مترمربع 6 میلیون و 750 هزار تومان از سوی فروشنده قیمت گذاشته شده است. این آپارتمان 270 میلیون تومان قیمت دارد.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مسکن  بازار مسکن
 
 
 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

قیمت آپارتمان‌های نقلی جدیدالورود بازار چند؟ 12 آذر 94

شمار آپارتمان‌های با متراژ زیر 40 متر در شهر تهران شاید به اندازه واحدهای بزرگ‌متراژ نباشد، اما تعداد آنها نیز کم نیست و حتی ساختمان‌های نوسازی با متراژهای بسیار پایین در سطح تهران یافت می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، وجود واحدی 14متری کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما آگهی فروش این واحد در میان واحدهای مسکونی یافت شده است، که ارزان‌ترین واحد در شهر تهران به شمار می‌رود. این واحد با قیمت هر متر مربع 2.5 میلیون تومان که قیمت کل آن معادل 35 میلیون تومان است در محله هنگام قرار دارد.

 واحدهای کوچک بیشتر در مناطق جنوبی تهران واقع شده‌اند، اما در برخی از مناطق شمالی نیز، این واحدها وجود دارند، برای مثال واحدی 35متری در محله زعفرانیه با قیمت هر متر مربع 12 میلیون تومان آگهی شده است که قیمت کل آن معادل 420 میلیون تومان است.

برخی از آپارتمان‌های نوساز و نقلی آگهی‌شده در شهر تهران

محله

متراژ

قیمت واحد(تومان)

قیمت کل(تومان)

توضیحات

هنگام

14

2,500,000

35,000,000

سند قولنامه‌ای- زیرهمکف

دبستان

25

5,600,000

140,000,000

یک‌خوابه

سبلان شمالی

25

3,000,000

75,000,000

یک‌خوابه

قیطریه

27

7,780,000

210,000,000

درب ضد سرقت-پارکینگ توافقی

خواجه‌نصیر-عشرت‌آباد

30

4,300,000

129,000,000

یک‌خوابه

میدان رسالت

30

5,666,000

170,000,000

یک‌خوابه- دارای حیاط

نارمک

30

4,733,000

142,000,000

یک‌خوابه

پیروزی

32

3,600,000

115,000,000

یک‌خوابه

نظام‌آباد

33

3,785,000

125,000,000

یک‌خوابه

زعفرانیه

35

12,000,000

420,000,000

یک‌خوابه

دزاشیب

35

10,850,000

380,000,000

یک‌خوابه- پارکینگ- بالکن

قیطریه

35

7,000,000

245,000,000

یک‌خوابه- پارکینگ

شهران

35

4,285,000

150,000,000

یک‌خوابه- پارکینگ

سبلان شمالی

35

3,200,000

112,000,000

یک‌خوابه- پارکینگ- بالکن

گلبرگ غربی

36

3,194,000

115,000,000

پارکینگ

حکیمیه

37

3,800,000

140,600,000

یک‌خوابه- پارکینگ- بالکن

وحیدیه

38

3,736,000

142,000,000

یک‌خوابه- بالکن- 30 میلیون وام

مجیدیه جنوبی

38

4,473,000

170,000,000

یک‌خوابه- پارکینگ

دارآباد

39

7,000,000

273,000,000

یک‌خوابه- پارکینگ

گلبرگ شرقی

39

3,150,000

122,850,000

یک‌خوابه

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مسکن  آپارتمان

اخبار مرتبط

 
 
 
 
 

فروش مسکونی (آپارتمان، خانه، زمین) در تهران روی دیوار  قیمت جدید آپارتمان در غرب تهران؟ +جدول - قیمت آپارتمان‌ 70 ..#تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک ... - فروش آپارتمان | گروه املاک دلتا - ایران فایل - رهن و اجاره مسکن - خرید و فروش ملک ، آپارتمان، ویلا ...

 

قیمت مسکن در منطقه های تهران برحسب مترمربع – جديدترين ... 

 

خرید خانه در تهران نوع بنا آپارتمان - صفحه 1 | دودوتا

 

بزرگترین بانک اطلاعات املاک تهران»«ملک من

 

فروش آپارتمان در تهران :: بانک آپارتمان ملک من

 

خرید و فروش آپارتمان تهران استان تهران 11300 - خانه من

 

قیمت روز مسکن تهران - قیمت طلا و سکه

 

اسکانو: املاک ایران - خرید، فروش و اجاره ملک آنلاین

خرید آپارتمان در نارمک - خانه برای فروش | اسکانو

 

فروش آپارتمان از 51 مترتا 100متر - خريد و فروش املاک

 

خرید آپارتمان تهران, خانه, پیش فروش اپارتمان, ملک یابی, اجاره ...

 

فروش املاك مسكوني

 

قیمت آپارتمان‌ در شرق تهران (+جدول) - عصر ایران

 

بانک املاک تهران - سایت املاک آرنا

 

قیمت مسکن - مسکن تهران - آفتاب

 

جدول/ قیمت آپارتمان در تهران - شفاف

 

خرید آپارتمان در تهران - خانه برای فروش | اسکانو

 

فروش آپارتمان - املاک اینترنتی کلید فایل

 

قیمت آپارتمان در تهران (جدول) - آفتاب

 

فروش آپارتمان در تهران - ایران تجارت - فروش ملک

 

اجاره فروش خانه مسکن خرید آپارتمان در تهران طراحی سایت املاک ...

 

فروش، رهن، اجاره آپارتمان، فروش زمین، فروش کلنگی در منطقه 5 ...

 

قیمت مسکن

 

آپارتمان : خرید ، فروش ، اجاره ، رهن

 

هتل آپارتمان هاي قيمت مناسب تهران - مرکز ملی رزرواسیون اماکن ...

 

فروش آپارتمان تهران - املاک منطقه 1 تهران

 

قیمت آپارتمان در برخی نقاط تهران

 

(جدول) قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران - صدای ایران

 

خرید آپارتمان در تهران و فروش آپارتمان در تهران

 

ایران فایل اسکان - فروش آپارتمان تهران ویلا

 

قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران - همشهری آنلاین

 

جدول: قیمت آپارتمان در تهران - فردا

 

مسکن صدف منطقه 22 - املاک تهران,پیش فروش اپارتمان,سایت ...

 

آخرین قیمت آپارتمان در تهران + جدول - مشرق

 

قیمت مسکن در لواسان تهران (+جدول) - پول‌نیوز

 

قیمت آپارتمان در تهران - جوان

 

قیمت آپارتمان در تهران / جدول

 

خرید، فروش، اجاره و مشاوره املاک تجاری و مسکونی تهران - شیپور

 

املاک تهران

 

قیمت آپارتمان‌ در شرق تهران (+جدول) | فرهنگ نیوز

 

جهان نيوز - قیمت آپارتمان های ۴۶ متری تهران

 

املاک مسکن چلسی در منطقه 22 و چیتگر،پیش فروش،رهن و اجاره ...

 

اقتصاد آنلاین - قیمت آپارتمان درمحله گیشا تهران+جدول

 

میانگین قیمت آپارتمان در تهران چقدر است؟ - صراط

 

قیمت آپارتمان در تهران - جستجوی سریع تر

 

برچسب ها - قیمت آپارتمان در تهران - صبحانه

 

الف - قیمت آپارتمان های زیر 200 میلیون در تهران

 

املاک بانک مسکن

 

اخباربانک - قیمت آپارتمان در منطقه پاسداران تهران

 

قیمت آپارتمان های 50 متری در تهران - Bartarinha.IR | برترین ها

 

قیمت آپارتمان در تهران /جدول - وبگردی - باشگاه خبرنگاران جوان

 

جدول: قیمت آپارتمان در جنوب تهران | پایگاه اطلاع رسانی رجا

 

مسکن عمارت-اجاره خريد و فروش خانه کلنگی و آپارتمان در تهران

 

فروش آپارتمان اندیشه با کمترین مبلغ مسکن اندیشه املاک ...

 

ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت هر متر آپارتمان در تهران - وبسوار

 

قیمت آپارتمان در تهران /جدول - دیدبان

 

اقتصاد ایران آنلاین - قیمت آپارتمان در تهران (جدول)

 

قیمت آپارتمان در شمال تهران - بولتن نیوز

 

بهار نیوز - قیمت آپارتمان در محله‌های تهران

 

قیمت آپارتمان متراژ بالا در تهران - تبیان

 

لیست قیمت آپارتمان در تهران - جام جم آنلاین

 

اخبار پارسیک - قیمت آپارتمان در تهران+جدول

 

اخبار پارسیک - قیمت آپارتمان در تهران /جدول

 

پایتخت - قیمت آپارتمان در تهران /جدول

 

قیمت آپارتمان در تهران /جدول | فرهنگ ما

 

لیست قیمت هتلهای تهران به همراه عکس - رزرو هتل

 

قیمت آپارتمان در برخی نقاط تهران +جدول - تیک

 

قیمت آپارتمان در تهران | وقتی آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ میلیون ...

 

بلاغ مازندران - میانگین قیمت آپارتمان در تهران چقدر است؟

 

پيش فروش آپارتمان در سال 93 | جدید دانلود 94 - صفحه اصلی

 

قیمت آپارتمان در تهران /جدول - تی نیوز

 

قیمت آپارتمان تهران جنت آباد | فلکس هاست

 

قیمت آپارتمان تهران نو | فلکس هاست

 

قیمت آپارتمان تهران پیروزی | فلکس هاست

 

قیمت آپارتمان در تهران /جدول

 

قیمت آپارتمان در شرق تهران +جدول - دنیای اقتصاد

 

قیمت آپارتمان در جنوب تهران/جدول

 

قیمت آپارتمان در تهران - روزنامه همشهری | وقتی آپارتمان های زیر ...

 

قیمت آپارتمان در تهران | وقتی آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ میلیون ...

 

قیمت آپارتمان تهران - لیست قیمت خدمات مهندسی

 

قیمت آپارتمان در تهران | وقتی آپارتمان های زیر ۱۰۰ میلیون ...

 

قیمت آپارتمان در تهران | وقتی آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ ... - جهان خبر

 

میلیون پوند قیمت گذاری شده است

 

قیمت آپارتمان در برخی نقاط تهران - املاک مسکن سبز : خرید و ...

 

ایرنا - رشد غیرتورمی معاملات مسکن

 

اختلاف قیمت مسکن در مناطق تهران | - سايت پن پن

 

آژانس‌های املاک - اجاره فروش خانه مسکن خرید آپارتمان در تهران ...

 

آلپ گروه - تکنیک های مؤثر در خرید فروش آپارتمان بازاریابی ...

 

عصر اعتبار - ویترینی از خانه‌های کوچک و قدیمی تهران

 

آپارتمان ، فروش آپارتمان ، خرید آپارتمان ، قیمت آپارتمان ، اجاره ...

 

اول بلاگ | آپارتمان مخفی در بالای برج ایفل فرانسه | جستجو |

 

نرخ رهن و اجاره آپارتمان‌ های لوکس در تهران – تاپک

 

نیازمندی ها پست آگهی - آگهی ها - املاک تهران » فروش مسکونی ...

 

هاشور زدن در تهران تا قیمت صدو بیست - عرجو

 

قیمت آپارتمان‌های نقلی پایتخت چند؟ - نامه نیوز

 

کاهش ۲ درصدی قیمت مسکن در تهران با وجود رشد ۶.۷ درصدی معاملات

 

افکارنیوز - قیمت آپارتمان در تهران /جدول - صاحب‌خبر

 

خبرنامه دانشجویان ایران | جدول:: قیمت آپارتمان‌ نوساز در تهران

 

متوسط قیمت آپارتمان در تهران متری 3میلیون و 900هزار تومان .

 
 
 
 

خدمت - قیمت آپارتمان 70 متری در تهران + جدول

 

مسکن قسطی به بازار می‌آید/ جزییات فروش اقساطی مسکن

 

متوسط قیمت آپارتمان در تهران متری 3میلیون و 900هزار تومان ...

 

سلطان وبلاگ ها | فروش آپارتمان | جستجو | - آخرین مطالب

 

قیمت آپارتمان در غرب تهران :: اقتصادتودی

 

جدول/ قیمت آپارتمان های 70 متری در تهران

 

خدمت - قیمت آپارتمان 70 متری در تهران + جدول

 

اجتماعی » قیمت آپارتمان های لوکس در تهران - اخبار - قالب وبلاگ

 

قیمت آپارتمان 65 متری در تهران

 

جدول/ قیمت آپارتمان در تهران - دیدبان

 

قیمت آپارتمان در شرق تهران(جدول)

 

قیمت آپارتمان در شرق تهران + جدول

 

اخبار پارسیک - قیمت آپارتمان در تهران+جدول

 

جام نیوز :: JamNews - قیمت آپارتمان در شرق تهران + جدول

 

قیمت آپارتمان های 50متری در تهران - اقتصادایران

 

قیمت آپارتمان در برخی نقاط تهران - ساعت2

 

قیمت آپارتمان در بلوار مرزداران تهران؟ +جدول - تنگستان نما

 

قیمت آپارتمان در تهران (جدول) - Bourse24.ir - بورس 24 -

 

قیمت آپارتمان های زیر 75 متر در تهران (جدول)

 

قیمت آپارتمان تهران - صفحه 15 از 26

www.niazpardaz.com/.../قیمت%20آپارتمان%20تهران/...
Translate this page

May 20, 2015 - قیمت آپارتمان تهران - صفحه 15 از 26,-اجاره سوئيت -فروش زمین مسکونی در محدوده رشت-فروش زمین در زیبا کنار گیلان-فروش فوری و با قیمت خرید ...

 

  قیمت آپارتمان های معامله شده در تهران - صفحه نخست

  lahzenews.ir/fa/.../قیمت-آپارتمان-های-معامله-شده-در-تهر...
  Translate this page
  Aug 16, 2015 - قیمت آپارتمان های معامله شده در تهران. روزنامه دنیای اقتصاد جدول زیر را منتشر کرد. روزنامه دنیای اقتصاد جدول زیر را منتشر کرد. قیمت آپارتمان های ...

   

  1. شرکت لاپونیا هومز آلانیا

   Adwww.lapponiahomesalanya.com/ir
   امکانات بی نظیر، خرید بدون واسطه 0218686 مجیدی مشاورین دلتا
   اولین هزینه ی پرواز · یک هفته اقامت · ترجمه مدارک · پرداخت بدون واسطه
 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

قیمت جدید آپارتمان در غرب تهران؟ +جدول - قیمت آپارتمان‌ 70 متری در تهران چند؟ +جدول - قیمت آپارتمان حوالی میدان ونک چند؟ +جدول - یک آپارتمان 100 متری در تهران چند؟ +جدول - 11 آذر 94
 
 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

قیمت جدید آپارتمان در غرب تهران؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در غرب تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

 
قیمت جدید آپارتمان در غرب تهران؟ +جدول
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان حوالی میدان ونک چند؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان حوالی میدان ونک است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

آپارتمان حوالی میدان ونک چند؟ +جدول
 
ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش ‌میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

یک آپارتمان 100 متری در تهران چند؟ +جدول

 
به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان 100 متری در مناطق 22گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان 100 متری در مناطق 22گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

ارسال به فیسبوک

کلید واژه ها

 تهران  ‌ قیمت مسکن

اخبار مرتبط

 
ارسال به توییتر
 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان‌ 70 متری در تهران چند؟ +جدول

 
به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت آپارتمان‌های 70متری در مناطق 22 گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
 

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت آپارتمان‌های 70متری در مناطق 22 گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

ارسال به توییتر
 
 

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران
 
 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

  

مظنه قیمت آپارتمان در منطقه گیشا تهران؟ +جدول - قیمت آپارتمان‌ 70 متری در تهران چند؟ +جدول - آپارتمان‌های‌کمتر‌از100میلیون‌در‌پاییتخت +جدول - 10 آذر 94

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان در منطقه گیشا تهران؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه گیشا تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
 
مظنه آپارتمان در منطقه گیشا تهران؟ +جدول
 

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان‌ 70 متری در تهران چند؟ +جدول

 
به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت آپارتمان‌های 70متری در مناطق 22 گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
آپارتمان‌ 70 متری در تهران چند؟ +جدول

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

آپارتمان‌های‌کمتر‌از100میلیون‌در‌پاییتخت +جدول

 
این روزها بازار مسکن مانند سایر یخش های دیگر اقتصاد با رکود دست و پنجه نرم می کند و بنگاه های معاملات املاک که طی سال های گذشته تعدادشان به شدت افزایش یافته، بازار کسادی دارند، در این میان شاید نیاز فروشندگان و حتی سازندگان آپارتمان های فروشی شرایط را به گونه ای رقم زده که بر خلاف گذشته تا حدودی به دل خریدار راه می آیند و فیتیله قیمت شان را پایین می کشند .
 

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین،در چنین شرایطی که برخی کارشناسان مسکن بر این باورند که قیمت مسکن به کف رسیده، شاید بهترین زمان برای خرید مصرف کننده واقعی این کالای مصرفی که جنبه سرمایه ای آن نیز کمرنگ نیست باشد. 
 در این شرایط مراجعه به بنگاه های معاملات ملکی و آگهی های منتشر شده برای فروش واحد های مسکونی نشان از آن دارد که تعداد فایل های فروش آپارتمان های زیر 100 میلیون تومان نه تنها کم نیست بلکه تنوع زیادی هم دارد.
این جدول تعدادی از آپارتمان های موجود در بازار مسکن را معرفی می کند که در برخی موارد با احتساب وام 45 میلیونی و همچنین رهن واحد مبلغ نقد مورد نیاز برای خرید واحد به 15 میلیون و حتی کمتر هم می رسد.

منطقه

متراژ (متر مربع)

قیمت هر متر مربع(تومان)

قیمت کل( میلیون تومان)

انتهای جیحون

50 

2 میلیون 

100

مولوی

54

یک میلیون و 850 هزار

100

بریانک

39

دو میلیون و 300 هزار

90

مهرآباد جنوبی

50

یک میلیون و 500 هزار

75

آذری

38

دو میلیون و 210 هزار

84

فلاح

38

دو میلیون و 230 هزار

85

دماوند

 45

دو میلیون و 177هزار

 98

سبلان شمالی

 32

سه میلیون و 9 هزار

99

تهرانپارس شرقی

 40

یک میلیون و 250 هزار

85

نارمک

 37

 دو میلیون و 702 هزار

100

سرچشمه

 41

دو میلیون و 317 هزار

95

بهارستان

 40

دو میلیون

80

خواجه نظام

 38

 دو میلیون و 500

95

منیریه

 32

 دو میلیون و 750

88

مشیریه

 40

دو میلیون و 5 هزار

82

 

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مسکن  آپارتمان

اخبار مرتبط

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه آپارتمان‌های 50 متری تهران؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت آپارتمان‌های 50 متری در مناطق 22 گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

ارسال به توییتر

 

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان در شهرک‌های‌ جنوب‌ تهران چند؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در شهرک‌های جنوب شهر تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می‌باشد؛

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ اجاره بهای املاک پایتخت

اجاره‌بهای آپارتمان‌های 100متری پایتخت +جدول

 

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده اجاره آپارتمان 100 متری در مناطق شهری تهران است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، 30 هزار تومان به اجاره بهای ماهیانه اضافه می شود.لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

ارسال به توییتر
 
 

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

بررسی قیمت مسکن : رکود، مانع افزایش قیمت مسکن - شروط اثرگذاری ارز بر بازار مسکن- برجام و تاثیر آن بر قیمت مسکن- 10 آذر 

 

 
گفت‌وگو با بیت‌الله ستاریان بررسی شد؛ رکود، مانع افزایش قیمت مسکن 10 آذر 94
طی دو، سه هفته اخیر، نرخ دلار در مسیر افزایشی قرار گرفته به گونه‌یی که قیمت آن تا 3 هزار و 600 تومان نیز افزایش یافته است؛ علت این افزایش را می‌توان در افزایش تقاضا، تغییر نرخ سود بانکی در امریکا و عدم تعادل میان عرضه و تقاضای ارز در کشور جست‌وجو کرد.

تغییر نرخ ارز (کاهش یا افزایش) علاوه بر تاثیری که در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله بازار سکه و طلا و همچنین‌ بورس دارد بر بازار مسکن نیز موثر است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تعادل ، اثرگذاری تغییر نرخ ارز بر قیمت مسکن از کانال تغییر در قیمت مصالح ساختمانی قابل ردیابی نیست، زیرا 80 درصد از مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساخت ‌وسازها، تولید داخل کشور است. بنابراین بازار ارز اثر چندانی نمی‌تواند بر قیمت‌ها در بخش ساخت‌وساز داشته باشد، البته افزایش نرخ ارز بر دستمزد کارگران ساختمانی موثر بوده و موجب افزایش دستمزدها می‌شود و به همین دلیل قیمت تمام شده مسکن بر اثر افزایش قیمت مصالح ساختمانی و همچنین دستمزد کارگران ساختمانی بالا می‌رود اما با وجود این، علت اصلی اثرگذاری افزایش نرخ ارز بر قیمت مسکن به این موضوع مربوط می‌شود که مسکن و ارز بازارهای رقیب هستند و در جذب نقدینگی با یکدیگر رقابت می‌کنند، در واقع با افزایش نرخ ارز، تنها حرفه‌یی‌های این بازار وارد میدان می‌شوند و مردم به سمت سرمایه‌گذاری در بازارهای رقیب می‌روند. دراین میان، بخش مسکن که قدرتمندترین رقیب بازار ارز است بیشترین نقدینگی را به سمت خود جذب می‌کند، ناگفته نماند که با وجود اثرگذاری افزایش نرخ ارز بر قیمت مسکن، این نوسانات در کوتاه‌مدت اثر گذار نیستند و در بازه زمانی 5 تا 6 ماه اثرات آن در بازار مسکن نمایان می‌شود.

علاوه بر افزایش نرخ ارز در هفته‌های اخیر و موثر بودن این تغییرات بر قیمت مسکن، میزان اثر‌گذاری تغییرات نرخ ارز بر بازارهای رقیب و به ویژه مسکن بهانه‌یی شد تا  گفت‌وگویی را با بیت‌الله ستاریان، استاد اقتصاد مسکن دانشگاه تهران ترتیب دهیم و چگونگی تاثیرگذاری تغییرات نرخ ارز را بر قیمت مسکن جویا شویم، دکتر ستاریان معتقد است که نوسانات کوتاه‌مدت نرخ ارز نمی‌تواند تاثیری بر قیمت بازار مسکن داشته باشد و در صورت تداوم این نوسانات (افزایشی) در ماه‌های اخیر است که می‌توان انتظار افزایش قیمت مسکنرا داشت.

به نظر شما نوسان‌های دو، سه هفته اخیر بازار ارز، قدرت کافی برای اثرگذاری در بازار مسکن را دارد؟ با توجه به آنکه درسال 91 در اثر ایجاد حباب در بازار ارز، شاهد جهش قیمتی و افزایش50 درصدی قیمت مسکن در تهران بودیم.
نوسانات هفته‌های اخیر بازار ارز، مقطعی بوده و به نظر می‌رسد که این شرایط تداوم نداشته باشد، زیرا میزان افزایش کنونی نرخ ارز چندان گسترده و وسیع نیست، ضمن اینکه افزایش نرخ ارز تاثیر چندانی بر بازار مسکن نخواهد داشت. زیرا کمتر از 20 درصد مصالح ساختمانی نیاز به تبادلات ارزی دارد و حوزه مسکن ارزبری چندانی ندارد.

در صورت ادامه شرایط کنونی و روند افزایشی نرخ ارز آیا می‌توان شاهد افزایش قیمت مسکن در ماه‌های آتی باشیم؟
اگر شرایط کنونی بازار ارز ادامه یابد و نرخ ارز در ماه‌های آتی نیز افزایش یابد، در 5 تا 6 ماه آینده قیمت مسکن نیز افزایش می‌یابد زیرا تجربه سال 91 نشان می‌دهد که حباب بازار ارز، موجب جهش 50 درصدی قیمت واحد مسکونی در شهر تهران و 140 درصدی کل کشور شد و ادامه وضعیت بازار ارز در شرایط کنونی افزایش قیمت مسکن را در پی دارد.

با توجه به اظهارات شما بازار مسکن به صورت مستقیم تحت تاثیر بازار ارز نیست پس چگونه افزایش نرخ ارز می‌تواند بر قیمت مسکن موثر باشد؟ در واقع کاهش و افزایش نرخ ارز، قیمت مسکن را به چه سمتی هدایت می‌کند؟

تولید مسکن منطقه‌یی و داخلی است و 80 درصد از مصالح ساختمانی کشور به صورت داخلی تامین می‌شود پس بازار ارز بر حوزه تولید مسکن تاثیر چندانی ندارد، در واقع مسکن مانند محصول فرش ارزبری پایینی دارد و با افزایش نرخ ارز بازار مسکن با روندی بسیار آرام تحت تاثیر قرار می‌گیرد البته دراین میان، اقتصاد مسکن فارغ از بخش‌های دیگر اقتصاد نیست و رابطه مسکن و سایر بخش‌های اقتصادی دوطرفه است، افزایش نرخ ارز بر قیمت کالاها و محصولات، میزان نقدینگی و چرخش پول در بازار موثر است و بیشترین اثرگذاری را بر میزان صادرات و واردات دارد، کاهش نرخ ارز نیز مانند افزایش نرخ ارز بر بازار مسکن تاثیر می‌گذارد البته اگر چه افزایش نرخ ارز قیمت مسکن را افزایش می‌دهد اما کاهش نرخ ارز موجب کاهش قیمت مسکن نمی‌شود بلکه موجب می‌شود که روند صعودی افزایش قیمت مسکن تا حدودی شکسته شود و در صورتی که پیش از این قیمت مسکن در یک مسیر با شیب افزایشی تند قرار داشت، با کاهش نرخ ارز این شیب تا حدودی ملایم شود. در این میان کاهش نرخ ارز ممکن است در کوتاه‌مدت تردیدی در متقاضیان مسکن ایجاد کند و متقاضیان به دنبال کاهش قیمت‌ها باشند و این موضوع تاحدودی به رکود در بازار مسکن دامن بزند، اما درکل تاثیر طولانی مدتی بر بازار مسکن و قیمت‌ها نخواهد داشت.

به گفته شما شرایط کنونی نوسانات نرخ ارز مقطعی است و تداوم ندارد پس نمی‌توان شاهد افزایش قیمت مسکن بود دراین میان یک فاکتور دیگر نیز می‌تواند موثر است و آن هم رکود کنونی بازار مسکن است، با وجود این رکود آیا افزایش نرخ ارز می‌تواند بر قیمت مسکن موثر باشد؟
با توجه به رکود بخش مسکن نمی‌توان انتظار افزایش قیمت در این حوزه را داشت. به عبارت دیگر با توجه به افزایش نرخ ارز و تداوم آن، میزان نقدینگی افزایش می‌یابد و با افزایش نرخ ارز، واحد ریال نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد و نقدینگی سیر صعودی طی می‌کند و همین موضوع به بازار مسکن نیز سرایت می‌کند. در واقع در ابتدا باید اقتصاد رونق یابد و بعد مسکن از رکود خارج شود و سپس شاهد افزایش قیمت مسکن باشیم، پس درشرایط رکود نمی‌توان انتظار افزایش قیمت آنچنانی در بازار مسکن را داشت.

پس چرا افزایش قیمت مسکن در سال 90 در شرایط رونق اقتصادی امکان‌پذیر شد؟
در سال 90 که افزایش نرخ ارز موجب جهش قیمتی بازارمسکن شد قیمت نفت افزایش سه برابری داشت و حجم نقدینگی به‌شدت افزایش یافت، در آن مقطع، دلاری که چند ماه قبل حدود 800 تومان معامله می‌شد به 2400 تومان رسید که این موضوع موجب افزایش حجم نقدینگی کشور و هجوم سرمایه‌گذاری به سمت مسکن و افزایش قیمت‌ها شد.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 نرخ ارز  قیمت مسکن  رکود

اخبار مرتبط

 

به رغم مصوبه شورای پول و اعتبار؛

هنوز از وام 60 میلیونی مسکن خبری نیستوام مسکن

 
 
در حالی که با مصوبه شورای پول اعتبار در روزهای پایانی مهرماه، سقف تسهیلات خرید مسکن از 35 میلیون به 60 میلیون تومان رسیده و در شرایطی که اعلام شده مصوبه و جزئیات آن از سوی بانک مرکزی به بانک مسکن ابلاغ شده اما مراجعه به شعب مختلف بانک مسکن نشان از آن دارد که همچنان خبری از وام 60 میلیون تومانی نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، در جلسه روز بیست و هشتم مهرماه بود که  با افزایش سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز مسکن در سقف‌های 600، 500 و 400 میلیون ریال به ترتیب در شهر «تهران»، «مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق شهری» موافقت به عمل آمد.
اما در حالی که پیگیری ها نشان از آن دارد که بانک مرکزی ضوابط اجرایی پرداخت این تسهیلات را به بانک مسکن ابلاغ کرده هنوز شعب مختلف این بانک از ساز و کار پرداخت وام 60 میلیونی و این که این تسهیلات از چه زمانی قابل پرداخت خواهد بود ابراز بی اطلاعی می کنند.
در پاسخ به پیگیری خبرنگار اقتصادآنلاین متصدیان چند شعبه عنوان کردند که فعلا اعتبار برای پرداخت این تسهیلات وجود ندارد و به نظر نمی رسد که به زودی عملیاتی شود. 
از سوی دیگر در حالی که  بانک مرکزی اعلام کرده که نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن حداکثر معادل 20 درصد تعیین می شود اما گفته می شود در زمینه سود این تسهیلات و برخی جزییات ابهاماتی وجود دارد که نیاز به بررسی شورای پول و اعتبار دارد.
در حال حاضر دریافت وام مسکن از طریق سپرده گذاری با سود 14 درصد است اما از طریق اوراق سود 16 درصد برای آن اعمال می شود. همچنین برای وام جعاله 10 میلیون تومانی نیز سود 18 درصد تعیین می شود. اما بر اساس ابلاغیه اخیر بانک مرکزی، بانک مسکن از این حق برخوردار است که سقف سود هر یک از این تسهیلات را تا 20 درصد افزایش دهد و یا در حد سود پیشین نگه دارد.
  اگر دوره بازگشت 12 ساله و سود برگشت وام همان 16 درصد باقی بماند محاسبات نشان می دهد که با شرایط بازپرداخت اقساط مساوی، متقاضی وام 60 میلیون تومانی باید ماهانه 940 هزار تومان و در مجموع سود 75 میلیون تومانی برگرداند.
همچنین گیرنده وام 50 میلیونی هم باید در کل 62 میلیون تومان سود و ماهانه 782 هزار تومان قسط پرداخت کند. در عین حال که برای وام 40 میلیون تومانی هم بازگرداندن 50 میلیون تومان سود در 12 سال و پرداخت اقساط ماهانه 626 میلیون تومانی قابل پیش بینی است.
اکنون  باید منتظر ماند تا بانک مسکن دستورالعمل پرداخت این تسهیلات را به شعب مختلف خود ابلاغ کند تا وام 60 میلیونی جای خود را در محاسبات متقاضیان خرید مسکن باز کند.

ارسال به توییتر
 

کلید واژه ها

 مسکن  وام مسکن
 

رح فروش قسطی برای پول‌دارهاست؟

جزییات وام 100میلیونی مسکن +اقساط

 
جدول اقساط وام ۱۰۰ میلیون تومانی در قالب طرح فروش قسطی مسکن با بازپرداخت ۵ تا ۷ ساله و نرخ سود حدود ۲۰ درصدی منتشر شد.

عضو هیات مدیره انبوه سازان مسکن گفته است: طرح فروش قسطی مسکن برای مشتریانی است که در طبقه متوسط و بالا قرار دارند و تا مدت ۵ تا ۷ سال بتوانند اقساط وام‌ ۱۰۰ میلیون تومانی را بازپرداخت کنند.

ایرج رهبر درباره نرخ پیشنهادی سود از جانب انبوه‌سازان افزوده است: این سود ۲ درصد بیش از تورم است؛ به اضافه اینکه بانک مسکن ۴ درصد بابت تضمین کارمزد دریافت می‌کند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، حال اگر وام ۱۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۵ ساله و با نرخ سود حدود ۲۰ درصد ( نرخ تورم ۱۴ درصدی مورد تایید بانک مرکزی به علاوه ۲ درصد سود یعنی «16 درصد سود انبوسازان»+ ۴ درصد کارمزد بانک مسکن) را محاسبه کنیم، مبلغ ماهانه اقساط ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار تومان برای مدت ۶۰ ماه می‌شود.

به عبارت دیگر، وام ۱۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۶۰ ماهه و با نرخ سود حدود ۲۰ درصدی برای متقاضیان در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان ( ۱۰۰ میلیون تومان اصل وام + ۱۰۰ میلیون تومان سود) تمام می‌شود.

در همین حال، اقساط وام ۱۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۶ ساله (۷۲ ماه) ۳ میلیون و ۵۵ هزار تومان و با بازپرداخت ۷ ساله (۸۴ ماه) ۲ میلیون و ۸۵۷ هزار تومان می‌شود.

درواقع، وام ۱۰۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۷۲ ماهه و با نرخ سود حدود ۲۰ درصدی برای متقاضیان در مجموع ۲۲۰ میلیون تومان ( ۱۰۰ میلیون تومان اصل وام + ۱۲۰ میلیون تومان سود) و با بازپرداخت ۸۴ ماهه ۲۴۰ میلیون تومان ( ۱۰۰ میلیون تومان اصل وام + ۱۴۰ میلیون تومان سود) تمام می‌شود.

 

جدول اقساط وام ۱۰۰ میلیونی مسکن با نرخ سود ۲۰ درصدی

مدت زمان تسهیلات مبلغ قسط ماهانه مبلغ کل بازپرداخت (سود به علاوه اصل وام) مبلغ کل سود پرداختی متقاضی
۵ ساله ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار تومان ۲۰۰ میلیون تومان ۱۰۰ میلیون تومان
۶ ساله ۲ میلیون و ۸۵۷ هزار تومان ۲۲۰ میلیون تومان ۱۲۰ میلیون تومان
۷ ساله ۳ میلیون و ۵۵ هزار تومان ۲۴۰ میلیون تومان ۱۴۰ میلیون تومان

 

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 مسکن  وام مسکن

اخبار مرتبط

 
نرخ ارز به‌صورت مستقیم، اثری بر قیمت مسکن یا هزینه‌های تولید این بخش ندارد و نباید انتظار داشته باشیم که نوسانات نرخ ارز در کوتاه‌مدت بر قیمت تمام شده مسکن یا درنهایت بر قیمت مسکن اثرگذار باشد؛

درواقع نوسانات نرخ ارز، آثار طولانی مدت بر بازار مسکن دارد و در فاصله زمانی کوتاه اثری بر آن نخواهد داشت ضمن اینکه نوسانات نرخ ارز باید در یک محدوده زمانی مشخص تداوم داشته باشد تا بتوان شاهد تاثیرگذاری این نوسانات بر قیمت مسکن باشیم، برهمین اساس به‌نظر نمی‌رسد که افزایش جزئی نرخ ارز در هفته‌های اخیر، قیمت مسکن را در ماه‌های آتی افزایش دهد اما باتوجه به اینکه نرخ ارز یکی از عوامل مهم تاثیرگذار در اقتصاد کلان کشور است همچنین قیمت مسکن از وضعیت اقتصادی کشور به‌طور مستقیم و غیرمستقیم تاثیر می‌پذیرد بنابراین نوسانات نرخ ارز بر قیمت مسکن موثر است ضمن اینکه بازار مسکن و ارز در جذب نقدینگی با یکدیگر رقابت می‌کنند و تقاضای سوداگرانه برای سرمایه‌گذاری در این دو بخش بیش از سایر بخش‌های اقتصاد کشور است. به عبارت دیگر سرنوشت بازار ارز و مسکن به هم گره خورده است و با نوسان نرخ ارز (کاهش یا افزایش)، یکی از بازارهایی که با تاخیر زمانی مشخص، تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد بازار مسکن است و نوسانات نرخ ارز تاثیری قطعی بر بازار و قیمت مسکن خواهد داشت درواقع، تاثیر‌پذیری این دو بازار از یکدیگر و پیوند ناگسستنی بازار ارز و مسکن، از منظر اقتصاد کلان و نوع تقاضای سوداگرانه مطرح می‌شود.

همواره تحولات جهشی قیمت مسکن، بازار سرمایه، سکه و طلا و نرخ ارز موازی با یکدیگر حرکت می‌کند و این فرآیند به صورت ادواری تکرار می‌شود، ‌نوسانات نرخ ارز بر بازار سکه و طلا موثر است و با افزایش نرخ ارز، قیمت سکه و طلا افزایش می‌یابد و سپس به صورت تناوبی نوبت به بازار سرمایه (بورس) می‌رسد که با افزایش قیمت سکه و طلا، بازار بورس نیز روندی صعودی را طی می‌کند، پس از بورس، بازاری که تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد بازار مسکن است درواقع ارتباط بازار ارز، سکه و طلا، بورس و مسکن زنجیروار است و این بازار‌ها مانند حلقه‌های زنجیر به یکدیگر متصل هستند و علاوه بر تاثیر‌گذاری بر یکدیگر، ازهم تاثیر نیز می‌پذیرند. البته ناگفته نماند که باید عامل موثر بر افزایش نرخ ارز را نیز بررسی کرد زیرا تاثیر افزایش نرخ ارز بر قیمت مسکن به دلایل موثر بر افزایش نرخ ارز بستگی دارد، اگر روند تصاعدی نرخ ارز، ناشی از کاهش عرضه دلار در بازار باشد نباید انتظار تاثیرگذاری نرخ ارز را بر بازارهای دیگر ازجمله بازار مسکن داشت چون کاهش عرضه ارز در بازار باعث رکود بیشتر اقتصاد و به‌تبع آن رکود بازار مسکن می‌شود زیرا با وجود آنکه تقاضا ثابت بوده اما عرضه کاهش یافته است اما اگر افزایش نرخ ارز به‌دلیل افزایش تقاضا باشد این به معنای شکل‌گیری تقاضای سوداگرانه در بازار ارز است که با افزایش چنین تقاضایی، حجم نقدینگی نیز در جامعه افزایش می‌یابد و به تبع آن بازار مسکن نیز تحت تاثیر قرار گرفته و دچار جهش قیمتی می‌شود؛ درواقع این تقاضای سوداگرانه است که می‌تواند قیمت مسکن را افزایش دهد و اگر افزایش نرخ ارز به‌دلیل کاهش عرضه باشد تاثیری بر قیمت مسکن نخواهد داشت.

بر همین اساس می‌توان این‌گونه جمع‌بندی کرد که اگر افزایش نرخ ارز در هفته‌های اخیر ناشی از افزایش تقاضا باشد و دلیل دیگری نداشته باشد باتوجه به رابطه زنجیروار بازار ارز، سکه و طلا، بورس و مسکن و اهمیت تداوم در افزایش نرخ ارز برای اثرگذاری بر قیمت مسکن، اگر نوسانات نرخ ارز طی ماه‌های آتی تداوم داشته باشد و در 5، 6ماه آینده شاهد ادامه روند افزایشی نرخ ارز باشیم می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت مسکن تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و شاهد جهش قیمتی در این بازار خواهیم بود اما درصورتی که تمامی این عوامل در کنار یکدیگر جمع نشوند، رکود بازار مسکن تداوم می‌یابد و انتظار افزایش قیمت بی‌نتیجه می‌ماند.

* کارشناس اقتصاد مسکن

ارسال به توییتر

اخبار مرتبط

 
اگرچه تصور می‌شود که بازار مسکن داخلی است و نوسانات سایر بخش‌های اقتصادی تاثیر چندانی بر آن ندارد اما اتفاقات آذر 91 و افزایش 50 درصدی قیمت مسکن در شهر تهران به خوبی نشان داد که ایجاد حباب در بازار ارز و سکه و سایر عوامل اقتصادی بر بازار مسکن موثرهستند؛
 

 این درحالی است که نهاده‌های اصلی این بازار، از جمله مصالح، زمین و... ارتباطی با واردات ندارد اما با وجود این بازار مسکن از نوسانات ارز و سکه اثر می‌پذیرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تعادل ،  در این میان، چند استدلال متفاوت در مورد رابطه اثرگذاری نرخ ارز بر قیمت مسکن وجود دارد، برخی از کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند که با افزایش قیمت ارز، قیمت مسکن نیز افزایش می‌یابد اما با کاهش نرخ ارز، مسکن افت نمی‌کند در مقابل عده‌یی دیگر از کارشناسان بر این باورند که با کاهش قیمت ارز، نقدینگی به سمت بازار مسکن می‌رود و منجر به انتظار کاهش قیمت مسکن در میان متقاضیان می‌شود، اما موضوع دیگری که علاوه بر چگونگی تاثیر نرخ ارز بر قیمت مسکن باید مورد توجه قرارگیرد، اجرایی شدن برجام و افزایش مبادلات ارزی واقتصادی کشور درماه‌های آتی است که موجب ایجاد نگرانی درمیان کارشناسان اقتصادی شده است زیرا به گفته آنها در صورت عدم مدیریت مناسب شرایط آتی، شاهد نوسانات بیشتر نرخ ارز و تاثیرات نامطلوب آن بر سایر بخش‌های اقتصادی خواهیم بود.

درهمین ارتباط، مدیر علمی طرح جامع مسکن‌ با اشاره به افزایش نرخ ارز در دو سه هفته اخیر می‌گوید: اقتصاد به دو بخش کالاها و خدمات مبادله‌یی و غیرمبادله‌یی تقسیم می‌شود، کالاهای مبادله‌یی از طریق ارز با جهان خارج در ارتباط هستند و تغییر نرخ ارز می‌تواند بر قیمت این محصولات و کالاها موثر باشد و قیمت آنها را کاهش یا افزایش دهد.

فردین یزدانی می‌افزاید: افزایش یا کاهش نرخ کالاهای مبادله‌یی بر کالاهای غیر مبادله‌یی نیز موثر است و در صورت افزایش قیمت کالاهای مبادله‌یی تقاضا به سمت کالاهای غیرمبادله‌یی می‌رود بر همین اساس افزایش نرخ ارز بر قیمت مسکن موثر بوده و آن را افزایش می‌دهد.

وی ادامه می‌دهد: نوسانات نرخ ارز در یکی دو هفته گذشته بسیار کم بوده و قیمت ارز از 3 هزار و 400 تومان به 3 هزار و 600 تومان افزایش یافته است که این به معنای افزایش 5 تا 6 درصدی نرخ ارز است اما اگر این افزایش در طولانی مدت ادامه یابد و به عنوان مثال در هردو هفته 5 درصد به نرخ ارز افزوده شود می‌توانیم شاهد افزایش قیمت مسکن درماه‌های آتی باشیم.

مدیرعلمی طرح جامع مسکن بیان می‌کند: تجربیات سال‌های گذشته و همچنین نوسانات کم قدرت هفته‌های اخیر بیانگر آن است که روند افزایش کنونی ادامه دارنیست و پایان می‌یابد و به نظر نمی‌رسد که افزایش 10 تا 20 درصدی نرخ ارز تغییری در نوسانات قیمت مسکن داشته باشد. یزدانی ادامه می‌دهد: البته سوداگری‌های کنونی بازار ارز بر قیمت مسکن موثر خواهد بود اما تاثیر آن بسیار کم است. این کارشناس ارشد اقتصاد مسکن معتقد است با اجرایی شدن برجام و افزایش مبادلات خارجی و گشایش درهای اقتصادی کشور شرایط برای افزایش نرخ ارز ازمیان می‌رود.

 بهانه‌ای برای صعود قیمت مسکن
یک کارشناس دیگر مسکن نیز هم عقیده با مدیرعلمی طرح جامع مسکن بوده و معتقد است که نوسانات اخیر نرخ ارز تاثیر چندانی بر قیمت مسکن ندارد، منصور غیبی در گفت‌وگویی می‌افزاید: اتفاقات سال 91 و جهش قیمتی مسکن صرفا به افزایش نرخ ارز مربوط نبود و مجموعه‌یی از عوامل در این افزایش سهم داشتند.

وی ادامه می‌دهد: افزایش نرخ ارز یکی از بهانه‌های افزایش قیمت مسکن در سال 91 بود اما در واقع عدم تعادل عرضه و تقاضا عامل اصلی این جهش قیمتی بود. به گفته غیبی، اقتصاد مسکن با نرخ ارز ارتباط چندانی ندارد و اکثر خدمات فنی، مصالح و... این بخش داخلی است و تنها برای واحدهای مسکونی و تجاری برند از خارج کشور تامین می‌شود و نمی‌توان انتظار تاثیر مستقیم و موثر برای افزایش نرخ ارز بر قیمت مسکن داشت.

وی می‌افزاید: در صورتی شاخص افزایش ارز بر قیمت مسکن موثر است که این افزایش همراه با تحولات اقتصادی سایر بخش‌ها باشد.

این کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به احتمال جهش قیمتی مسکن در سال‌های آتی، می‌گوید: با توجه به میزان پایین ساخت و ساز در کشور احتمال افزایش قیمت وجود دارد زیرا براساس برنامه باید سالانه 1میلیون تا 1 میلیون و 200 هزار واحد ساخته شود اما در حال حاضر سالانه 400 تا 500 هزار واحد مسکونی بطور متوسط ساخته می‌شود که این موضوع موجب عدم تعادل عرضه و تقاضا می‌شود. غیبی، افزایش نرخ ارز را براجاره‌بها بی‌تاثیر می‌داند و می‌گوید: اگر چه نمی‌توان تاثیر نامحسوس نوسانات نرخ را بر کرایه بها کتمان کرد اما این موضوع عمومی نبوده و تاثیر آن محسوس و قابل مشاهده نیست. این کارشناس ارشد مسکن می‌افزاید: باتوجه به اینکه زمان اجرایی شدن برجام نزدیک است و همین موضوع میزان مبادلات ارزی کشور را افزایش می‌دهد توصیه می‌شود که مسوولان اقتصادی کشور سازوکار نظارت خود را بر بازار ارز افزایش دهند زیرا نوسانات این بازار می‌تواند بر سایر بخش‌های اقتصادی موثر باشد.

 آثار روانی افزایش نرخ ارز
اگرچه نوسانات نرخ ارز نمی‌تواند تاثیر محسوسی بر قیمت مسکن داشته باشد اما نمی‌توان به راحتی از کنار آثار روانی این نوسانات بر بازار مسکن گذشت، غیبی در ادامه به اثرات روانی نوسانات نرخ ارز بر قیمت مسکن اشاره می‌کند و می‌گوید: اتفاقات رخ داده در سال 91 که با افزایش نرخ ارز، قیمت مسکن افزایشی چند برابری را تجربه کرد مربوط به تاثیر سایر عوامل اقتصادی بر مسکن بود و نرخ ارز تنها بهانه‌یی برای جهش قیمتی شد ضمن اینکه در کل اتفاقات رخ داده در سال‌های 88، ‌89، 90، ‌91 قابل تحلیل با مدل‌ها و الگوهای اقتصادی نیست.

این کارشناس اقتصاد مسکن ادامه می‌دهد: مسائل اقتصادی رخ داده در آن سال‌ها گواهی بر غلبه فرهنگ ایرانی تقلید درحوزه اقتصادی کشور است که با ایجاد هیجان در بازار و تغییر قیمت مسکن از سوی برخی فعالان مسکنی، این تصمیم به سایر لایه‌های جامعه نیز رسوخ کرد. وی به اهمیت بخش اقتصادی مسکن در کشور اشاره می‌کند و می‌افزاید: تجربیات سال‌های گذشته نشان می‌دهد که عموم مردم به سرمایه‌گذاری در بخش مسکن علاقه‌مند هستند اگرچه درسال‌های اخیر به دلیل رکود بازار مسکن، سپرده‌گذاری بانکی، خرید و فروش ارز و... بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

به گفته غیبی با توجه به رکود اقتصادی کشور، توان مالی مردم و قدرت سپرده‌گذاری کاهش یافته است و گرنه همچون گذشته بازار مسکن یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بود.

این کارشناس ارشد اقتصاد مسکن می‌افزاید: علاوه بر تمایل عمومی برای خرید مسکن در مقابل سایر اقدامات اقتصادی، آمارها نشان می‌دهد که نرخ ارز در سال‌های اخیر بطور متوسط سالانه 10 تا 12 درصد افزایش داشته است و یک سرمایه‌گذار با تمام تلاش‌ها می‌تواند سالانه سودی 12 درصدی داشته باشد و سود سایر سرمایه‌گذاران کمتر خواهد بود. وی اظهار می‌کند: بازار ارز برای عموم مردم قابلیت ریسک ندارد و با توجه به این موضوع درصورتی که فردی 300 میلیون سرمایه داشته باشد ترجیح می‌دهد که با این سرمایه یک آپارتمان خریداری کند تا در بازار ارز سرمایه‌گذاری کند. غیبی به نگاه سرمایه‌یی عموم مردم به مسکن اشاره می‌کند و می‌گوید: 70 درصد از معاملات صورت گرفته در بازار مسکن مربوط به افرادی است که خانه دومی هستند، این آمار نشانگر آن است که مردم به مسکن به عنوان کالایی سرمایه‌یی نگاه می‌کنند.

ارسال به توییتر

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  تهران  برجام

اخبار مرتبط

 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

پادگان قلعه مرغی و سرنوشت پنج کاربری برای زمین بزرگ تهران 10 آذر 94

 

آپارتمان

شهرداری تهران برای قطعه زمینی که سال 90 با انتقال پادگان «قلعه‌مرغی» به خارج از محدوده شهری، در جنوب شهر آزاد شد و هم‌اکنون «بزرگ‌ترین قطعه خام پایتخت» محسوب می‌شود، یک طرح عمرانی-شهری تدوین کرده و در قالب آن 5 نوع «کاربری بی‌رقیب» برای این زمین 200 هکتاری در نظر گرفته است.

200 هکتار از کل عرصه 270 هکتاری زمین پادگان قلعه‌مرغی در حال حاضر تحت مالکیت رسمی شهرداری تهران قرار دارد و بر اساس طرح مصوب شهرداری، مقرر شده ضمن لغو پیشنهادهای اولیه مبنی‌بر ساخت‌وساز مسکونی روی این زمین، مجموعه‌ای از کاربری‌هایی که در شرایط فعلی امکان ایجاد آنها در سایر مناطق پایتخت تقریبا غیرممکن است، تعریف و عملیاتی شود. رویکرد تعیین شده برای این زمین، اجرای پروژه‌های محله‌ای، منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای، ملی و فراملی است که به شکل کاربری‌هایی همچون «کمپ هتل‌های مجهز، فضاهای شهری انحصاری و بی‌سابقه، بزرگ‌ترین تالار شهر، دهکده سلامت و همچنین مراکز اداری و خدماتی» ساخته خواهد شد. حدود سه سال پیش، بعد از توافق شهرداری با ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرای اولین فاز قانون انتقال پادگان‌ها از تهران در پادگان قلعه‌مرغی، 70 هکتار از کل عرصه آزاد شده ناشی از انتقال این پادگان، به «بوستان ولایت» تبدیل شد اما حدود 70 درصد مابقی زمین تاکنون بلاتکلیف مانده بود. پیش‌تر طرح «کلید به کلید» در قالب ساخت مسکن و انتقال مالکان بافت فرسوده به این محدوده و آزادسازی بافت برای نوسازی از جانب مسوولان بخش مسکن در دولت قبل به شهرداری پیشنهاد شد و در کنار آن، طرح اجرای فضای سبز در کل عرصه مطرح شد اما اشکالات فنی- شهری در هر دو طرح، باعث شد جمع‌بندی‌ها بر کاربری ترکیبی غیرمسکونی متمرکز شود.

مهم‌ترین رویکرد تعیین شده برای بزرگ‌ترین زمین خام موجود در تهران، با توجه به موقعیت ویژه این زمین -که در کمترین فاصله شهری با دو فرودگاه پایتخت قرار دارد و رینگ بزرگراهی اطراف آن، اتصال به سایر نقاط شهر را تسهیل کرده است- تدارک یک مجموعه کوچک شهری برای اقامت چند روزه هیات‌های خارجی و همچنین گردشگران است به طوری که پروژه‌های آماده اجرا در زمین پادگان قلعه‌مرغی، بعد از بهره‌برداری، نیاز میهمانان داخلی و خارجی شهر تهران به خروج از این محدوده برای هر نوع خدمات شهری را تامین کند. قطعه 200 هکتاری معادل 3 درصد کل محدوده شهری پایتخت است و در مقایسه با مساحت برخی از مناطق 22گانه که کمتر از 1000 هکتار وسعت دارند، ظرفیت بکر قابل توجهی برای توسعه شهر تهران به حساب می‌آید. مشاور عالی شهردار تهران و مجری این طرح معتقد است: از آنجا که شهر تهران به لحاظ پیش‌نیازهای زیرساختی برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی در دوره پساتحریم، با کمبودهایی از جمله «ساختمان‌های اداری» روبه‌رو است،‌ پروژه‌های طراحی شده برای این زمین، می‌تواند پاسخگو باشد.

طراحی باغ شهر ولایت با الهام از میدان‌امام اصفهان

پس از بهره‌برداری از فاز نخست بوستان ولایت به مساحت 70 هکتار، در خرداد ماه سال 90 زمین‌های باقی مانده پادگان تخلیه شده قلعه مرغی بلاتکلیف ماند تا زمانی که اعضای شورای شهر تهران در دوره چهارم در تیرماه سال 93 در بازدیدی از این بوستان از بایر ماندن حدود 70 درصد این زمین‌ها انتقاد کرده و خواستار تعیین تکلیف آن شدند. برای ساماندهی زمین‌های باقی مانده از آزادسازی پادگان قلعه‌مرغی، در شهرداری تهران اتاق فکری شکل گرفت و با الهام از معماری میدان امام اصفهان پروژه باغ شهر ولایت طراحی شد. همچنین سند کامل و 6 دانگ این زمین‌ها به شهرداری تهران منتقل شد تا ساماندهی بزرگ‌ترین زمین خام تهران وارد فاز عملیاتی شود.

مازیار حسینی مشاور عالی شهردار تهران با بیان اینکه نگاه به این زمین‌ها، نگاهی ویژه است و باید کارکردی محلی، منطقه‏ای، ملی و فراملی داشته باشد گفت: از این رو در طراحی پروژه‌های این زمین باید 4 فاکتور در نظر گرفته شود. نخست آنکه مدیریت شهری باید در طراحی‌های خود مردم جنوب شهر و شهروندانی را که در مجاورت این پروژه زندگی می‌کنند در نظر بگیرد. از سوی دیگر باید در اجرای پروژه‌‌های این منطقه این موضوع در نظر گرفته شود که برای یک دویستم مساحت شهر تهران (270هکتار) تصمیم‌گیری می‌کنیم و پروژه‌ها باید بر اساس نیاز و شأن تهران به‌عنوان پایتخت تعریف شود. از طرف دیگر، تقریبا بیشتر مردم ایران به نوعی با تهران به عنوان پایتخت در تماس هستند، بنابراین کارکردی در سطح ملی نیز برای پروژ‌ه‌ها باید در نظر گرفته شود. همچنین طراحان باغ شهر ولایت، پروژه‌هایی را که قرار است در این زمین‌ها اجرایی شود به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که امکان رقابت با پروژه‌های کشورهای غرب آسیا را داشته باشد، بنابراین یک نگاه فراملی هم در طراحی‌ها در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به هویت تاریخی پادگان قلعه مرغی گفت: پادگان قلعه مرغی نخستین فرودگاه کشور بوده و اولین هواپیمایی که در آسمان تهران به پرواز درآمده در این نقطه فرود آمده است. مرحوم مصدق برای ملی‏ شدن صنعت نفت و رفتن به دادگاه لاهه، از این فرودگاه استفاده کرده است. آشیانه‏هایی از ۱۰۰سال پیش آنجا باقی مانده که یک جنبه میراثی و تاریخی برای کشور دارد. برج مراقبت پرواز برای این منطقه یک نماد است. اما زمین‌های بایر که در محوطه فرودگاه وجود دارد با ایجاد گرد و غبار مشکلاتی را برای ساکنان مجاور بوستان ایجاد کرده است. شهرداری تهران برای ساماندهی این زمین‌ها 3 راه حل را پیش رو داشت که مدیریت شهری راه سوم را برای ساماندهی این زمین‌ها اجرایی خواهد کرد. راه نخست تبدیل تمامی 300 هکتار به فضای سبز بود که به اعتقاد حسینی با تبدیل این 300 هکتار به فضای سبز این مکان به فضای بی‌دفاع شهری تبدیل می‌شد و بافت اجتماعی حاشیه آن را از بین می‌برد.

راه دوم که زمانی هم در دستور کار شهرداری بود، ساخت‌وسازهای مسکونی در بخشی از این زمین‌ها بود که می‌توانست برای شهرداری درآمدزایی نیز داشته باشد. راه سوم که رویکردی چند مولفه‌ای است طراحی این زمین با الهام از فضای معماری میدان امام در اصفهان است. میدانی که در آن هم ارگ حکومتی (عمارت عالی‏قاپو) وجود دارد و در مقابل آن، مسجد شیخ لطف‏الله و هم بازار که زندگی مردم در آن جریان دارد. یعنی تمام مولفه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در این طراحی دیده شده است. در این طراحی‌ها 85 درصد زمین‌ها به فضای سبز تبدیل خواهد شد و 15 درصد آن به ساخت پروژه‌هایی اختصاص دارد که امکان احداث آن در هیچ نقطه شهر وجود ندارد. در پهنه جنوبی این زمین قرار است ساختمانی احداث شود که مرکزمطالعات فرهنگی مبتنی بردین باشد. این بنا در نزدیک‌ترین نقطه به بافت مسکونی قرار دارد و می‌تواند کارکردی محلی نیز داشته باشد. مشاور شهردار تهران ادامه داد: در نقطه مقابل تالار شهر را طراحی کرده‌ایم. درحال حاضر یکی از مشکلاتی که شهر تهران دارد، کمبود فضاهایی است که چندهزار نفر را کنارهم جمع کند. در حال حاضر بزرگ‌ترین مرکز تجمع شهروندان برای برگزاری مراسم تالار وزارت کشور است که مشکلات خاص خود را دارد.

سالن اجلاس نیز به‌دلیل موقعیت نامناسب برای برگزاری یک اجلاس مهم مانند اجلاس سران کشورهای گازی مجبور شدند مدارس سه منطقه را تعطیل و محدودیت‌های ترافیکی ایجاد کنند. این در حالی است که بوستان ولایت به دو فرودگاه مهرآباد و امام (ره) نزدیک است و زمانی که بوستان ولایت، در حال احداث بود دور این زمین یک رینگ ایجاد شد که ترافیک این محدوده را از ترافیک بزرگراه‏جدا می‌کند. قطب سومی که در این زمین‌ها به آن توجه شده ومشاور عالی شهر دار تهران به آن اشاره کرد «بازار» است. او توضیح داد: بازار یکی از مکان‌هایی است که می‏تواند باعث رونق شود، چرا که به صورت سنتی مردم برای تفریح و خرید به بازار علاقه دارند. بازار در تبریز و اصفهان محور است. البته بازار، به این معنی نیست که بازار تبریز، اصفهان یا تهران را دوباره آنجا کپی کنیم بلکه باید معماری اسلامی در بازار جدید تهران شکل بگیرد. به گفته مشاور عالی شهردار تهران در کشور ایران سنتی به نام سنت معماری ایرانی-اسلامی داریم. به این مفهوم که از یکسو باید مردم و اقلیم خود را بشناسیم و از سوی دیگر به دانش روز مهندسی هم مسلط باشیم و هر اثری را با این سه مولفه طراحی کنیم، اثر سنتی می‌شود. طراحی میدان نقش جهان نشان می‌دهد که طراحان آن، مردم منطقه را می‌شناختند و با اقلیم منطقه هم آشنا بودند. البته مدیریت شهری پایتخت قصد ندارد معماری نقش جهان را دوباره تکرار کند، هیچ کاری را نباید در تاریخ تکرار کرد. اما می‌توانیم عالی‏قاپو را فهم کنیم و با زبان ۱۳۹۴، با پیشرفت‏هایی که در دانش و تکنولوژی شده، فضایی جدید طراحی کنیم.

به گفته حسینی قرار است پادگان قلعه مرغی به باغ شهر ولایت تبدیل شود. بخش چهارم این زمین‌ها به ایجاد فضاهای خدماتی اختصاص دارد که قرار است دهکده سلامت در این فضا ایجاد شود. رکن اصلی دهکده سلامت بیمارستان است. تفاهم‏نامه نیز برای اجرایی شدن آن بین سه دستگاه امضا شده است. شعاری که برای باغشهر ولایت داریم فضای بی‏رقیب شهری است. یعنی اگر پروژه‌ای را در نقطه‌ای دیگری می‏توانیم انجام دهیم، در این زمین‌ها انجام نخواهیم داد. این بیمارستان، یک بیمارستان معمولی نیست. بیمارستانی است که در آن از آخرین تکنولوژی‏های روز دنیا و آخرین کاربردهایی که پزشکی هسته‏ای برای سلامت و درمان دارد، بهره ببریم. و اگر این پروژه اجرایی شود جزو ۴ تا ۵ کشور اول دنیا در این حوزه خواهیم شد. امیدواریم تا قبل از پایان امسال کلنگ آغاز عملیات این پروژه توسط رئیس‏جمهوری زده شود. در حال حاضر جانمایی پروژه و نقشه‏برداری را شروع کرده‌ایم. با وجودی که متوسط زمان ساخت بیمارستان در کشور ما 15 سال است تلاش می‌کنیم آن را حدود 4 سال به اتمام برسانیم که رکورد شکنی قابل ملاحظه‌ای است.

دهکده سلامت فقط به بیمارستان هسته‌ای ختم نمی‌شود. این مجموعه به هتل در سطوح مختلف نیاز دارد. هتل ۵ستاره، ۴ ستاره، ۳ ستاره و مهمانسراهای مختلف که بتوانیم به مردم مختلفی که به آنجا می‏آیند در سطح خودشان سرویس دهیم. اگر هیاتی از خارج وارد کشور می‌شود نیازی نباشد از باغ‏شهر ولایت خارج شوند و به تمام نیازهایشان در این محدوده پاسخ داده شود. در رابطه با فضای سبز شرق زمین‌ها، نیز کار علمی با دانشگاه تربیت مدرس شروع شده است که اگر قرار است، این زمین‌ها تبدیل به فضای سبز شود به چه صورت باشد و از چه گونه‌هایی استفاده شود که در برابر خشکسالی مقاوم باشد. یکی از طراحی‌ها برای فضای سبز بوستان ولایت کاشت انواع گونه‌های گیاهی است به‌طور مثال اگر مردم زمان رویش لاله‌ها به جاده چالوس و گچسر می‌روند، در همین نقطه باغ لاله طراحی شود یا انواع گونه‌های درختی را بتوانند در باغ‌های مختلفی که ایجاد می‌شود، مشاهده کنند.

مشاور عالی شهردار تهران با تاکید بر اینکه شهرداری قصد ندارد برخلاف مصوبات و مقررات بالا دستی پروژه‌ای را در بوستان ولایت آغار کند گفت: معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ماموریت دارد که مصوبات قانونی این موضوع را پیگیری کند. قرار نیست هیچ اتفاقی خارج از مقررات و ضوابط قانونی بیفتد. امیدوارم نهادهایی که باید این طرح‌ها را مصوب کنند سرعت بیشتری به روند کارها دهند تا مشکلی در برابر این پروژه که نیاز مردم تهران است ایجاد نشود. اگر مسوولان در شورای شهر تهران و شورای‌عالی شهرسازی در جریان طرح‌ها قرار بگیرند که کم و بیش در جریان هستند با آن مخالفتی نکنند. مشاور عالی شهردار تهران به کمبود ساخت و سازهای اداری در سال‌های اخیر در تهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در شهر تهران در زمینه ساختمان‌هایی که یک شرکت بزرگ بتواند در آن مستقر شود کمبود وجود دارد. این در حالی است که در این سال‌ها بیشترین توجه مدیریت شهری ساخت‌وساز‌های مسکونی بوده است و در حال حاضر یک خلأ جدی در مورد ساخت‌وساز اداری داریم.

اگر امروز زمینی پیدا شود و بخواهند آن را بسازند، حداقل ۳ سال بعد آماده می‏شود. مکان‌هایی که در حال حاضر استفاده اداری می‌شود مناسب کاربری اداری نیست. به طور مثال خیابان آفریقا مناسب ساختمان‌های اداری نیست، به همین دلیل در بیشتر مواقع بار ترافیکی بالایی دارد. به گزارش دنیای اقتصاد ، در مقابل منطقه ۶، منطقه‏ای است که برای کار اداری پتانسیل دارد. در خیابان‌های اصلی که از قدیم بوده‏اند، می‏تواند ساختمان‌های خوبی ساخته شود، ولی اگر امروز تصمیم بگیرید برای ساخت بافت اداری 5 تا 6 سال دیگر نتیجه می‌گیرید. ما دردوران پسابرجام، در این حوزه عقب هستیم. درحالی‌که باید 3 الی 4سال پیش برای امروز آماده می‌شدیم. ما پاسخ به این نیاز را هم در این زمین‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم. در باغ شهر ولایت مدیریت شهری مکان‌هایی را طراحی کرده که نیاز امروز و آینده شهر است و اگر هر چه زودتر آن را اجرایی نکنیم در آینده دچار مشکل خواهیم شد.

 
ارسال به توییتر

فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 •  
  فروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   فروش ( پیش فروش )  آپارتمان 295 متری فوق مدرن در خیابان فرشته تهرانفروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده ( شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات )شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید. طبقه اول تیپ 3 همه امکاناتی که در زیر این مطلب توضیح داده ... 
  Posted Sep 28, 2015, 11:23 PM by Neda taran
 •  
  فروش آپارتمان 296 متری تیپ2 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری فوق العاده  لوکس در خیابان فرشته تهران==============================فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری  طبقه دوم تیپ 2خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. نقشه پلن زمین و زیربنای کل پرژه برج فرشته به ترتیب واحد ها  نقشه پلن آپارتمان 296 متری تیپ 2 طبقه دوم برج فرشته       اطلاعات  اولیه  موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونی   معرفی مشخصات پروژه سپهر ... 
  Posted Sep 4, 2015, 1:56 PM by ali gostar
 •  
  فروش آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  : فروش آپارتمان 241 متری  طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید.نقشه پلن آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم  اطلاعات  اولیه  پروژه فرشته پلاس خیابان فرشته موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونیمعرفی مشخصات پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس )  و موقعیت مکانی  پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس ) در زمینی به وسعت 10000 متر مربع در سه برج متصل بهم در حال ... 
  Posted Oct 7, 2015, 8:57 AM by ali gostar
Showing posts 1 - 3 of 3View more »
 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

قیمت آپارتمان در شمال تهران چند؟ +جدول - قیمت آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول - مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول - 8 آذر 94
 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان در شمال تهران چند؟ +جدول

 
به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در شمال تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
 
قیمت آپارتمان در شمال تهران چند؟ +جدول - قیمت آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول - مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول - 8 آذر 94

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

قیمت آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول

 
 
قیمت آپارتمان در شمال تهران چند؟ +جدول - قیمت آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول - مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول - 8 آذر 94

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان نوساز در نارمک تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
قیمت آپارتمان در شمال تهران چند؟ +جدول - قیمت آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول - مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول - 8 آذر 94

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

با 100میلیون کجا می‌توان‌ خانه‌ خرید؟ +جدول

 
به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در مناطق مختلف شهری تهران است که می توان با 100 میلیون تومان خرید. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می‌باشد؛
 
قیمت آپارتمان در شمال تهران چند؟ +جدول - قیمت آپارتمان در شهرک غرب؟ +جدول - مظنه نوساز در نارمک تهران؟ +جدول - 8 آذر 94

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 
 
ارسال به توییتر
 
 
 
 

فروش آپارتمان اداری و واحد های تجاری در خیابان آزادی

 • فروش مغازه 120 متری در پاساژ مجتمع سپهر آزادی ( کد فروش ملک 29 ) ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 120 متر مربع بالکن این مغازه 0 متر ( فاقد بالکن ) کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 120 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 120 متر مربع    جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524     ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:36 PM by Neda taran
 • فروش واحد 63 متری تجاری ( مغازه) طبقه همکف ساختمان سپهر آزادی ( کد فروش ملک 30 ) ========================================================   نقشه پلان واحد های تجاری طبقه هم کف پاساژ آزادیمناسب برای صنایع الکترونیک و مخابرات ،کامپیوتر و IT ،  پزشکی ،  دندانپزشکی  ، علوم آزمایشگاهی  و داروسازی  و صنایع پیشرفته صنعتی و ...مساحت این مغازه 63 متربالکن این مغازه 36 متر کل مساحت مغازه شامل سطح ( کف ) و بالکن 99 متر مربع کل مساحت محاسبه شده در قیمت 81 متر مربع - بخاطر قرار گرفتن این مغازه در بر خیابان آزادی برای کلیه برند های معتبر و بانک ها مورد مناسبی می تواند باشد   جهت اطلاع از قیمت و بازدید پروژه با شماره های  66122692 – 66122692 - 66120538-09109808524    ===========================آدرس پروژه : تهران – خیابان آزادی – بین نواب واسکندری روبروی ایستگاه مترو توحید- پاساژ بازار بورس دانش بنیان آزادی   ============================
  Posted Oct 26, 2015, 11:23 PM by Neda taran
Showing posts 1 - 2 of 2View more »
 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

قیمت روز زمین در تهران؟ +جدول - قیمت خانه‌های کلنگی تهران +جدول - 8 آذر 94

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش زمین در پایتخت

قیمت روز زمین در تهران؟ +جدول

 
به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده زمین در مناطق 22گانه تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می‌باشد:
قیمت روز زمین در تهران؟ +جدول - قیمت خانه‌های کلنگی تهران +جدول - 8 آذر 94

کلید واژه ها

 قیمت زمین  ‌ تهران

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

قیمت خانه‌های کلنگی تهران +جدول

ه گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان کلنگی در مناطق 22گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
 
قیمت روز زمین در تهران؟ +جدول - قیمت خانه‌های کلنگی تهران +جدول - 8 آذر 94

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران

اخبار مرتبط

 
 
 
ارسال به توییتر
 

پیش فروش آپارتمان در خیابان فرشته تهران

 • فروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   فروش ( پیش فروش )  آپارتمان 295 متری فوق مدرن در خیابان فرشته تهرانفروش آپارتمان 295 متری تیپ 3 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. امیدواریم استحکام ، زیبائی و مهمتر از همه اعتبار فروشنده ( شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران متعلق به بانک صادرات )شما را ترغیب نماید تا در صورت نیاز به ملکی در شمال شهر تهران برای سکونت در محیطی دلپذیر و زیبا و یا سرمایه گذاری مطمئن ، یکی از خریداران این برج های آرامش بخش باشید. طبقه اول تیپ 3 همه امکاناتی که در زیر این مطلب توضیح داده ... 
  Posted Sep 28, 2015, 11:23 PM by Neda taran
 • فروش آپارتمان 296 متری تیپ2 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری فوق العاده  لوکس در خیابان فرشته تهران==============================فروش ( پیش فروش ) قیمت آپارتمان 296 متری  طبقه دوم تیپ 2خیابان فرشته تهران  جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید. نقشه پلن زمین و زیربنای کل پرژه برج فرشته به ترتیب واحد ها  نقشه پلن آپارتمان 296 متری تیپ 2 طبقه دوم برج فرشته       اطلاعات  اولیه  موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونی   معرفی مشخصات پروژه سپهر ... 
  Posted Sep 4, 2015, 1:56 PM by ali gostar
 • فروش آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر  : فروش آپارتمان 241 متری  طبقه دوم خیابان فرشته تهران برج فرشنه پلاس سپهر   جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها  و بازدید پروژه با شماره های  66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524   حوزه فروش   تماس حاصل فرمایید.نقشه پلن آپارتمان 241 متری تیپ 1 طبقه دوم  اطلاعات  اولیه  پروژه فرشته پلاس خیابان فرشته موقعیت جغرافیایی:تهران- خیابان فرشته- نبش خیابان آقا بزرگیمتراژ زمین:10000مترمربعمتراژ زیربنا کل پروژه :  53000 مترمربعکاربری:مسکونیتعداد طبقات : 16 طبقه  شامل  4 طبقه پارکینگ و امکانات رفاهی عمومی ( سالن ورزش ، استخر ، لابی و ....) و 12 طبقه مسکونیمعرفی مشخصات پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس )  و موقعیت مکانی  پروژه سپهر فرشته (فرشته پالاس ) در زمینی به وسعت 10000 متر مربع در سه برج متصل بهم در حال ... 
  Posted Oct 7, 2015, 8:57 AM by ali gostar
Showing posts 1 - 3 of 3View more »
 
خوش آمدید : فروش ( پیش فروش ) آپارتمان در خیابان فرشته تهران : جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 02166122699 – 02166122692 -09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-1 فروش آپارتمان سند اداری و واحدهای , مغازه , تجاری در خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/apartment-5 فروش واحد های تجاری و آپارتمان های اداری در بر خیابان آزادی تهران : مغازه های داخل پاساژ مناسب برای موبایل ، کامپیوتر ، صنایع دانش بنیان ، صنایع پزشکی ، دندانپزشکی ، علوم آزمایشگاهی و داروسازی واحد های اداری در متراژ های 60 الی 110 متر مناسب برای دفاتر کلیه شرکت ها اول منطه زوج و فرد طرح ترافیک با تامین پارکینگ 100 درصد و دسترسی مترو ، BRT جهت اطلاع از قیمت آپارتمان ها و بازدید پروژه با شماره های 66122699 – 66122692 - 66120538-09109808524 حوزه فروش تماس حاصل فرمایید. #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa رامسر- آپارتمان - فروش -خرید - آپارتمان اجاره ای - آپارتمان فروشی . + الهیه - املاک - باغ فروشی - تهیه مسکن - خرید آپارتمان - خرید خانه - رهن اجاره - رهنی - زعفرانیه . - زمین صنعتی - زمین فروشی - سوله - فردیس - فرمانیه - فروش آپارتمان - فروش خانه - فروش ویلا - فروش کلنگی . - فروشی - محمودیه - مسکن - مشارکت در ساخت - مشاورین املاک - مغازه - ملک - نیاوران - کارخانه - کرج - کلنگی - یوسف آباد - قیمت آپارتمان در تهران , قیمت آپارتمان در تهران همشهری , قیمت آپارتمان در تهران همشهری آنلاین , قیمت آپارتمان در تهران روی دیوار , قیمت آپارتمان در تهرانپارس , قیمت آپارتمان در کیش , قیمت آپارتمان در شهرک غرب , قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان , قیمت آپارتمان , جدول قیمت آپارتمان در تهران , جدول قیمت آپارتمان مناطق تهران , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , جدول افزایش قیمت مسکن مهر , جدول قیمت مسکن در مناطق تهران , قيمت مسكن در مناطق مختلف تهران+جدول , قيمت مسكن در تهران , قيمت مسكن در سال 94 , قیمت آپارتمان در تجریش , قیمت آپارتمان در شمال تهران , قیمت خانه در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال تهران , قیمت مسکن در شمال شرق تهران , اطلاعیه پیش فروش آپارتمان اداری و مغازه تجاری در بر خیابان آزادی تهران https://sites.google.com/site/farasazehgostar/ #تهران #اداری #تجاری #مسکونی #مغازه #آپارتمان #ملک #املاک #خرید #فروش #قیمت #مغازه #فرشته #برج #رامسر #ویلا #قیمت آپارتمان #شمال https://sites.google.com/site/farasa

ادامه مطلب ...

 

قیمت خانه‌های ویلایی تهران چند؟ +جدول - آپارتمان در پونک تهران چند؟ +جدول- آپارتمان در دیباجی تهران متری چند؟ +جدول - مظنه آپارتمان نوساز در تهران؟ +جدول - 7 آذر 94
مظنه آپارتمان نوساز در تهران؟ +جدول

قیمت خانه‌های ویلایی تهران چند؟ +جدول - 7 آبان 94

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

خانه‌های ویلایی تهران چند؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده خانه ویلایی در مناطق 22گانه شهری تهران است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:

 
خانه‌های ویلایی تهران چند؟ +جدول
 

کلید واژه ها

 ‌ قیمت مسکن  ‌ تهران
 
قیمت 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان در دیباجی تهران متری چند؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در دیباجی تهران در آبان ماه 94است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
آپارتمان در دیباجی تهران متری چند؟ +جدول
 

کلید واژه ها

 قیمت مسکن  تهران

اخبار مرتبط

 

گزارش‌ میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خرید و فروش املاک پایتخت

آپارتمان در پونک تهران چند؟ +جدول

 
ه گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در پونک تهران می باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه رسمی املاک می باشد:
آپارتمان در پونک تهران چند؟ +جدول